Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan alakult ki ez a nagy...

Hogyan alakult ki ez a nagy technológia??

Figyelt kérdés
régebben csak ugye dinoszauruszok léteztek.. semmi technológia... és most így körülnézek a világban és el csodálkozok... minden amit látunk az mind ásványokbol nyertük ki meg ilyenek. hihetetlen.

2022. máj. 5. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, felhasználtuk a természeti erőforrásokat, hogy jobbá tegyük az életünket. De mi a kérdés?
2022. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha tényleg meglepő, hogy kb 10 ezer év alatt az erdei gyűjtőgetésből, kőbaltától, eljutottunk a holdig az atomfegyverekig, a kvatummechanikáig az ősrobbanás feltételezéséhez. A dinoszauruszok 200 millió évig uralták a földet, de még egy kőbaltát sem fejlesztettek. A tűzet sem használták pedig végtelen sok fajtájuk volt és 200 millió évük.
2022. máj. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nekünk is kellett 2 millió év... a majmokhoz képest, akik ráadásul már valamelyest használják a tüzet.
2022. máj. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nálunk se sokan. Sajnos nagyon sok ember még mindig a majmok szintjén van.

2022. máj. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

"Azért nekünk is kellett 2 millió év..."

Attól függ hol húzzuk meg a határt,hogy honnan számít embernek, honnan nem. Nincs ilyen éles volnal, hogy meddig számít egy fajnak. Ha azt nézzük, hogyha léteznének olyanok akik éltek több 10 ezer éve vagy millió éve stb. és melyikkel tudnának szaporodni, akkor azt látnánk hogy x generációval ezelőttig még tudunk szaporodni, de 2*x generációval ezelőttig nem. Viszont az x generációval ezelőtti tudna velünk is meg 2*x generációval ezelőttivel is. Viszont még ez sem olyan egyszerű, még itt sincs olyan éles határ hogy tud/ nem tud. Hanem hogy egyre kisebb eséllyel, lásd a ló és szamár melyből lesz az öszvér. Viszont az öszvérnek nem lehet már utódja, de nagyon néha mégis ... nem is erről szól a kérdés.


Igazából a 20.-ik század eleje körülre tenném amikor rohamosan elkezdett fejlődni a technika, az elektronikus digitális számítástechnika megjelenése környékén, majd ezen gépeknek is nagy hatása lett a technika tovább fejlődésében. Már ha csak az internetet említem meg, akkor ez is olja volt a tűzre hogy nagyon megdobja a fejlődés ütemét. Egymástól földrajzilag távol lévő tudósok tudnak információt gyorsan cserélni a nélkül hogy fizikailag közel lennének egymáshoz. A következő minőségi ugrása a fejlődés gyorsaságának a nagy teljesítményű és stabil kvatumszámítógépekhez vélem, az még egy nagyon nagy löketet fog adni. Valamilyen rendszer hatékony megtervezéséhez hatalmas stratégiai előnyt fog jelenteni amely egy öngerjesző folyamat, hogy még fejlettebb technológiával még fejletebb technológiát lehet kifejleszteni, olcsóbban, hatékonyabban, precízebben, gyorsabban mint korábban valaha.

Ha már internet amit megemlítettem a Cisco néhány évvel ezelőtti becslése szerint 2030-ban az internet adatforgalma több lesz mint előtte összesen valaha volt.

Egyre gyorsabb hálózatok vannak, már van 50 gigabites modem is például. Meg 6G mobil hálózat amivel az elért rekord 1 km-re 1 másodperc alatt 1 terabájt adat átküldése. A jövő gyors hálózatában a különböző eszközök is hálózatra lesznek kötve, a csomó eszköz csomó adatot szolgáltat ami egyfelől ilyesztő is, hogy mi van akkor ha rossz kezekbe kerül. Az adat a modern kor aranya. Facebook, Google, Tesla csak 3 nagyon gazdag céget említettem meg. Mindegyik temérdek adattal rendelkezik és jól tud bánni az adatokkal, úgy értem az adatbányászatnak is megvan a tudománya. Temérdek adat bittokában és azok feldolgozásával még előrébb lehet jutni technológiailag is, meg úgy mellesleg pénzügyileg is. Egyébként bármelyik élőlény a legegyszerűbbtől kezdve mind információt dolgoz fel, ha nem tenné akkor életképtelen lenne. Tulajdonképpen az egész modern kori gyors technikai fejlődésnek a magja az információfeldolgozás tudománya, ami konkrétan az informatika.

2022. máj. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ne feledjük ,hogy ez kb csak technológiai fejlődés. Biológiailag szinte semmi különbség nincs egy mai és egy mondjuk alig 10.000 évvel ezelőtt élt ember közt. Az evolúció az ilyen emberhez hasonló élettartammal s generációváltással bíró fajoknál nem éppen párszár/ párezer éves távlatokban változtat nagyot, annál lassúbb folyamat ez.

Illetve a technológiának is megvan a múltja. Szépen nyomon követhető ahogy egyre kifinomultabb eszközöket készítettek őseink (már az ember-csimpánzszerű hibridnek kinéző Australopithecus-októl kezdve), majd jött a letelepedés, az építkezés is fejlődött, mezőgazdaság stb. Ahogy írták a technológia igazán látványosat ugrott az elmúlt 100-50-30-… évben, de az ember kb semmit nem változott azóta. Ha idehoznánk egy 5-10.000 éve élt embert s már kisbaba kora óta a modern világban élne akkor ugyan olyan ember lenne mint bárki más.

Na meg természetesen a technológia mellett jól megfigyelhető ahogy az ember változott az évmilliók során. Mert lényegi, szembetűnő biológiai változásokról leginkább évmilliós, de legalább több százezer éves távlatban érdemes beszélni.


A dinoszauruszoknak nem volt technológiája. Mert ők anélkül is tudtak boldogulni. A sok ész bár látszólag nagyon előnyös de sok hátulütője is van. A nagy agy sok energiát igényel s ez az egyéb fizikai erő rovására mehet amit ugye kompenzálni kell eszközökkel, technológiával. Ha nincs karmod akkor legyen késed, dárdád stb, de ha tudsz dárdát készíteni akkor nincs szükséged erős, nagy karmokra. Ez ilyen oda-vissza folyamat. Ez sikerült az embernél, más fajnál meg más lett a nyerő stratégia.

2022. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 ebben a legcsekélyebb meglepő nincs. Az első emberfajta elvolt pár tízezer évet a tűzzel. Az egyiptomiak párezer év alatt hatalmasat fejlődtek. Pár száz év kellett, mire eljutottak oda, hogy a repülés nem vágyálom, hanem kell hozzá néhány dolog, amit előbb meg kell csinálni, és menni fog az. 100 év alatt a gőzgéptől a benzinmotorig jutottunk. A számítógépnek kellett 35 év, mire jött az asztali. Onnan 20 év és lett laptop. Ma 2-3 évente olyan mobilok jönnek, amelyek alapvetően különböznek az előzőktől.

A semmiből a tüzet kitalálni, hatalmas ugrás. nem csoda a sok évszázad. meglévő bonyolult technológiából jobbat csinálni persze hogy elég pár év.

Ami a dinoszauruszokat illeti, azért nem unatkoztak az alatt a 200 millió év alatt. Nem egyszerű dolog ám egysejtűből eljutni a lábakig, onnan a fejlett agyig. Látszólag semmi se történik, pedig ehhez képest a számítógép feltalálása vagy a Marsra utazás bolhafütty.

2022. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!