Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyit tudunk a földönkívüli...

Mennyit tudunk a földönkívüli technológiákról?

Figyelt kérdés
Arra a részére értem, ami kézzel fogható, tudományos igénnyel leírható
2022. ápr. 15. 12:27
1 2
 1/17 Mojjo ***** válasza:
97%

Egészen pontosan semmit. Nulla, zéró.

Ha másmilyen válaszra vagy kíváncsi, akkor ez a te témaköröd:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek

2022. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 TappancsMancs ***** válasza:
50%

Jó, persze, nem igazán lehet kutatni sem. Ez a henézsége. Nyilván mindenkit érdekelne, na ná, csak ez nem olyan, amikor kimennek villámokat kutatni egy viharhoz. Ott tudjuk, hogy van esélye villámokat látni, filmezni, mérni, stb, ezt viszont nem lehet így közvetlenül tanulmányozni. Persze hogy érdekes téma, de a találgatásokon kívül ...


Ami hivatalos az csak ez az egy video, amit az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma tett közzé a Haditengerészeti Légirendszerek Parancsnoksága (Naval Air Systems Command - NAVAIR) oldalán. Ennyi. Gondolom nem fogja senki nap mint nap nézegetni. :) Van még kettő, csak azok olyanok amilyenek. Ez áll az oldalukon:


"Az információszabadságról szóló törvény (FOIA) egy szövetségi törvény, amely lehetővé teszi az Egyesült Államok kormánya által ellenőrzött

kiadható információk és dokumentumok teljes vagy részleges nyilvánosságra hozatalát bárki számára, beleértve az Egyesült Államok állampolgárait, külföldi kormányok állampolgárait, szervezeteket, egyetemeket, vállalkozásokat és államokat és a helyi önkormányzatokat."


A "GIMBAL.wmv" nevű video.

[link]

Ha nincs az oldalon, akkor lapozni kell a régebbiekhez.


Viszont Mojjo. Ez nem ezoteria, az ezoteria nem fizikai dolgokkal foglalkozik, az ufokák az meg fizikai. Ne már Mojjo. :) Most komolyan. :)

2022. ápr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
#2 A földönkívüli meg az ufo nem ugyanaz.
2022. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azta, Tappancs ez nekem teljesen új. Bár fogglamam sincs mit látok a videón, de ha már a NavAir tette ki az oldalára csak nem szerkesztett.
2022. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Mojjo ***** válasza:
76%
@2: Mit ne már? Mint látod az UFO alkategória az ezotéria főkategóriába van rakva. Miért is nekem reklamálsz? Ha nem tetszik, írj a GYK-nak.
2022. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 TappancsMancs ***** válasza:
52%

"A földönkívüli meg az ufo nem ugyanaz"


Már új neve van. :) Az UFO az régi elnevezés, de érti mindenki. De ez nem természeti jelenség kutatás, kb mindenki tudja, és újságok is írtak róla, csak ez ilyen. Jelenleg hivatalosan is várják a pilóták stb észleléseit, de olyat nem fognak közölni, hogy földönkívülieket is kutatnak. A Pentagon védelmi szempontból hozott létre hivatalt és nem természettudományosan. De van civil hivatala is - külön. Tényleg vannak.


A szép új neve :)

Unidentified Aerial Phenomena (UAP) - Azonosítatlan Légi Jelenségek


Volt két előd hivatal is ezt megelőzően, a mostani Unidentified Aerial Phenomena Task Force (UAPTF). Csak a témához akartam hozzáfűzni, ha már tudományos oldal volna... legalább amit lehet erről a bigyóról mondani... :)


4/ Nyilván nem szerkesztett, azért is linkeltem.


[link]

[link]

[link]

2022. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 TappancsMancs ***** válasza:

Mojjo, az hogy itt melyik kategóriát találták ki neki, az nem jelent többet mint egy ötletet. Az ufoka nem fizikain túli hanem fizikai, tehát tudományosan kutatható. De nem okolhatóak ezért a fogalom zavarért az emberek, mert kb bármit összevissza fogalmaznak meg manapság, és mindenki megszokja. Szóval lehet itt oda van sorolva, de az pontatlan - nem is kicsit - értelem szerűen pontatlan.


Ami fizikai az fizikailag kutatható is - már ha sikerülne kutatni, de olyat nem lehet, hogy kutatók kiállnak filmezni az üres égboltot és várnak. :D Lényegében lehetne kutatni, mint fizikai tényezőt. Gondolom érted. Nyilván nem írok a gyk-nak, nem érdekel ez annyira. Manapság a szavakat összevissza keverik és az emberek általánosan fogalomzavarba vannak terelve, sok ilyen van. Ezért igazából nem lehet senkit hibáztatni, mondjuk a médiát igen. :) kb

2022. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdezd Patakit.
2022. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Mojjo ***** válasza:
@7: Továbbra sem értem, miért nálam reklamáltál a besorolás miatt, de mindegy, akkor engedjük el.
2022. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 TappancsMancs ***** válasza:

Mojjo ne vedd személyesre, csak pont írtad amit bárki így szokott meg, tudom, hogy jó válaszaid szoktak lenne. Semmi ilyen akármi... A gond a média és a világ oktatási rendszereiben van, onnan jön a sok fogalomzavar és mire csak egy két téves elképzelés is kikopik a szóhasználatból eltelik 10 év. És én is a szokásos iskolákat végeztem és ugyanúgy ki voltam téve a szövegértés nem oktatásának hiányának. Ha rám bíznák a nyelvtan helyett szövegértés lenne, kidobnám a nyelvtan kétharmadát simán. .) Egy kisgyerek sem nyelvtan alapján tanulja meg az anyanyelvét.


És tényleg másképp kellett volna írnom, nagyon személyesnek tűnik - ezért bocsi, de nem annak szántam.

2022. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!