Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van értelme annak, ha belevete...

Van értelme annak, ha belevetem magam a természettudományokba, és szerzek egy alapvető tudást?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, de úgy döntöttem, visszamegyek esti gimnáziumba leérettségizni. A 11-12. osztályt kell még lejárnom, az hiányzik jelenleg. Ez idő alatt fogok tanulni természettudományokat, pl. fizikát. A kérdés az, hogy van-e értelme belemélyedni az ilyen tantárgyakba, vagy elég ha átengednek egy 2-essel?


Mert azt, ami valójában fontos, nem tanítják az iskolában, pl. hogyan kell viselkedni egy randin, munkahelyen, hogyan lehet több pénzt keresni, stb. Nem lesz-e elpocsékolt idő a mélyebb tanulás?


2022. máj. 7. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

"egy nővel való szakítás után"

Hát... ha konkrétan erre a témára szeretnél készülni, az egy kicsit nehezebb lesz.

Én tanultam pszichológiát, de még ez is kevés erre.

Ha itt szeretnél boldogulni, arra alapvetően 2 lehetőség van:

- 20 év INTENZÍV gyakorlat. Ez mindenre jó, csak közben elmegy feletted is az idő.

- KONKRÉT, egyetemi szintű anyag és gyakorlat. De sajnos ezt így nem tanítják, pedig tényleg kéne.

Itt azt kell tudni, hogy a nők (átlagban) alapvetően másképp éreznek és gondolkodnak, mint a férfiak (átlagban).

A nők egyrészt érzelemvezéreltek, és mindent ennek rendelnek alá.

Másrészt evolúciósan bizonyos elvárásaik vannak a férfiak felé, amit ha ismersz, az jó dolog.

Valamint ösztönösen (tehát nem tudatosan) is folyamatosan tesztelik a férfiakat, amit szintén jó dolog ismerni.

Egy biztos: külön tudományág.

2022. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#11


Egyetértek veled alapvetően.


A Felnőtt párkapcsolatok rovatban viszont a nők tagadják az ilyen tényeket. Ezért nem is szeretek már ott beszélni erről. Csak a vita van.

2022. máj. 7. 23:42
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egyetemre is akkor érdemes menni, ha természettudományi/műszaki területre mész. Annak nincs sok értelme, hogy elvégzel valami humán szakot, aztán meg nem tudsz vele elhelyezkedni
2022. máj. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 sadam87 ***** válasza:
100%
Milyen egyetemi szakra szeretnél jelentkezni?
2022. máj. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Meg mondják, az érettségivel semmire sem megyek.”


Mármint önmagában csak egy érettségi valóban nem sokat ér. Ezért akinek van esze az tanuljon tovább olyan irányba amivel már tud boldogulni.

Egyébként ahogy írták a gimnáziumi természettudomány még nem éppen olyan hű de mély ismeret de annyi semmiképp sem árt ha van. Manapság a megvezethetőség, a hamis információk kész fegyverek. Egész tömegeket lehet így félrevezetni akkor is ha amúgy a helyes válasz kis túlzással két kattintásnyira van. Hiába van olyan közel ha nincsenek meg az alapok sem akkor nem ez alapján dönt az ember.

2022. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Órán majd meglátod, hogy mennyire hoz lázba pl. a fizika, és eldöntöd, hogy mennyire ásod bele magad. Ettől függetlenül tanulhatod a csajozást is.
2022. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!