Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyenkor a gravitáció törvénye...

Ilyenkor a gravitáció törvénye dolgozik vagy ha az ember fejen áll, akkor a húgyhólyagja ki tud ürülni? Tehát az ember be tud pisilni ha fejen áll vagy ez fizikailag képtelenség, mert a hólyag fejjel lefelé van és a benne levő vizelet nem jut ki?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 15:06
1 2
 11/12 anonim válasza:
50%

Hát pedig én egyszer láttam a tévében egy olyan dokumentumfilmet, ahol mutatták az asztronauták WC-jét. Direkt volt benne valami vákuum, hogy könnyebben kijöjjön az emberből, aminek ki kell.


Továbbá vannak ágytálas emlékeim, melyekben soha nem tudtam kipisilni az összeset fekve. De mondom, ez csak személyes tapasztalat, talán csak én működöm máshogy.

2022. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 EagleHUN ***** válasza:

"... az asztronauták WC-jét. Direkt volt benne valami vákuum,"


Vákuumos WC elszívást használnak azért hogy a kisdolog meg a nagydolog ne lebegjen szanaszét a helyen. A földi "angol" WC is gravitációsan működik.

A súlytalanságba olyat kellett kifejleszteni amiből gravitáció nélkül sem jön ki vissza semmi.


Tehát ott arról szó nincs hogy "kiszívná" az űrhajósból. Az csak összegyűjtésre való funkció.

2022. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!