Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sorolnátok időpontokat szabad...

Sorolnátok időpontokat szabad szemmel Magyaro-ról látható üstökösökről 2000-2040-ig? Weboldal?

Figyelt kérdés

Az is érdekel, melyek voltak a látványosabbak. Hézagosak az ismereteim, keresgéltem neten, de nem találtam konkrétan ilyen listát még.

Találtam üstököslistát, amelyek Napközeliek voltak az utóbbi években, éves bontásban, de hogy melyeket lehet szabad szemmel megfigyelni és mikor, olyanra még nem akadtam. Néhány nagyon fényesről olvastam.



2022. máj. 19. 23:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Elírtam javítva NEO-Wise üstökös.
2022. máj. 24. 19:48
 12/15 sadam87 ***** válasza:

[link]

"Azt is megkérdezhetem, melyik üstökös volt az eddigi legutóbbi szabad szemmel elég jól látható (2-es magnitudójú, vagy fényesebb)?"

A NEOWISE volt a legutóbbi szabad szemmel látható (legalábbis én nem tudok újabbról). A szabaszemes láthatóság határa nem 2 magnitudo.

"Valamint ezekről a cikkekről mni a véleményed? Tényleg az eddigi legnagyobbat fedezték fel egy hónapja? Látható is szabad szemmel valahonnan?"

Tényleg elég nagy, azt nem tudom biztosan, hogy a legnagyobb ismert-e. Nem lesz szabadszemmel léátható (nem jön elég közel a Naphoz).

[link]

[link]

[link]

2022. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. máj. 24. 20:00
 14/15 anonim ***** válasza:

"A szabaszemes láthatóság határa nem 2 magnitudo."

Csillagnál vagy pontszerű objektumnál nem, de elmosódott objektumnál már érdekesebb. Egyrészt van neki egy össz. magnitúdója és egy felületi fényessége, és nem mindegy, melyikről van szó.

2022. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 sadam87 ***** válasza:

#14

Ez jogos. De azért 2 magnitudóval elég kiterjedtnek kell lennie az objektumnak, hogy a szabadszemes láthatóság határán legyen.

2022. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!