Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha különböző dimenziójú...

Ha különböző dimenziójú mértékegységeket nem lehet összeadni, akkor összeszorozni miért igen?

Figyelt kérdés
Ha 1 m + 1 kg nem létezik, akkor 1 m * 1 kg miért igen? Ugyanolyan értelmetlen dolog. Ennyi erővel olyan mértékegység is létezhetne, hogy m+kg.
2022. jún. 1. 23:09
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
Miert, hol szeretnel egy anonim oldal anonim felhasznalojanak valaszara (=velemenyere) hivatkozni forraskent?
2022. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Respekt a 16. válaszolónak. Ő az egyetlen normális itt, aki nem tartotta hülyeségnek a kérdést (hülye kérdés nem létezik) és ítélet nélkül válaszolt.


Ezért is utálhatják a tudományokat sokan, mert ha egyszerűt kérdezel, akkor jön a lehurrogás. Szerintem a kérdezőnek nem a képességeivel van a probléma, csak hiányosságai vannak, ennyi. Nem kell az olyan duma, hogy "Erre még általános iskolás korodban rá kellett volna jönnöd. Ha akkor sem ment, most már ne erőltessük, mert megárthat...".


Vegyétek észre, hogy ez folyik az iskolában is. Utána persze a diák semmit sem mer kérdezni, mert a végén újra lehurrogja a tanár... (Úgy sejtem, hogy a ti hozzáállásotok is innen eredhet. Az iskolából lestétek el, hogy aki nem tud valamit, azt nem tanítani kell, hanem leugatni.)


Az meg mit sem számít, hogy 5. osztályos anyag. Mi van vele?

Én 1 éve még a műveleti sorrendet sem tudtam 22 évesen. Elkezdett érdekelni a matek, ráfeküdtem és mára már tudom a középiskolai anyagot. Ami bár nem olyan sok, de ahhoz képest, ahol voltam, fejlődés.

Ha itt feltettem volna egy kérdést az alapok kapcsán, akkor is a fejemnek ugrottatok volna, hogy "általános iskolás korodban rá kellett volna jönnöd. Ha akkor sem ment, most már ne erőltessük, mert megárthat..."?

Mert ahhoz képest mégis sikerült rájönnöm. Lehet, hogy nem az agyammal volt a probléma, hanem máshol csúszhatott el a dolog gyerekként? Mindegy min, de elcsúszott. Ha akarom, akkor nekiesek és felnőttként tanulom a fizikát, kezdve az 5. osztályos anyaggal... Úgyis 1-1,5 év alatt felhúzod olyan szintre magad, hogy simán le is tudj érettségizni belőle (nem kettesre).


Ennyi. Emiatt is utálják a matekot, fizikát, mert ezek azok a tárgyak, ahol nem szabad kérdezni. Vicces, de ez van...

2022. jún. 9. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

32#

A mai oktatási színvonalat nem ismerem, de, amit hallani róla az eléggé lehangoló. Az egyik kollégám ugyanabba az szakközépiskolába járt, ahova én, csak tíz évvel később, az 1990-es évek közepén. Ő azt mondta, hogy már akkor is erősen csökkent színvonal, azóta meg még jobban. Aztán, akik ugyanoda jártak főiskolára, ahova én, csak ők most nem régen végeztek, az ő véleményük is lesújtó. Azt mondják, ha a régi jó tanárok, akik még engem is tanítottak, nyugdíjba mennek, akkor vége, nincs megfelelő, vagy egyáltalán nincs utánpótlás. Szóval nagyrészt egyetértek veled, nemcsak 16-os, hanem mások is megpróbálták elmagyarázni, de látod, hiába, mindenben csak a kifogást kereste. Egyébként nézd meg 16-os hozzászólására mit írt a kérdező 21-es válaszában:

„Ez még mindig nem tudományos válasz. A mértékegység nem megszorozva van a számmal, így amit írsz legfeljebb szemléltetésnek jó, de annak is nehezen. Amúgy a valódi választ már korábban leírták. A mértékegységek összeadásának a tapasztalat szerint semmilyen gyakorlati haszna nincs.”

Ezt is kifogásolta, bár a következő mondatában úgy tűnt, mintha megértette volna, de aztán újra elkezdett kötözködni.

Voltak már itt egyszerű, alapkérdések és visszanézheted, nem mindig olyan válaszok érkeznek, hogy „ezt már általános iskolában tudni kellene”, főleg a matematikában sokszor részletes megoldásokat adnak a válaszolók. Persze ehhez az kell, hogy a kérdező megpróbálja megérteni és ne arrogáns módon válaszoljon. Például én többször is segítettem elektrotechnikai kérdésekben. Volt, hogy a kérdező többször visszakérdezett, de mindig eljutottunk odáig, hogy megértette. Ehhez viszont az kell, hogy a kérdező együttműködő legyen és önállóan is gondolkozzon. Te is nyugodtan feltehettél volna itt kérdést, mert a te hozzáállásodon látszik, hogy te meg akartad érteni és tanulni, az ilyenekhez a válaszolók is (általában) jó indulattal viszonyulnak és segítenek. Jó, persze előfordul néhány, rögtön az elején a kérdezőt hülyének néző hozzászólás is.

2022. jún. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

#33

És az fel se merült, hogy te érted rosszul? Továbbra is áll, hogy a mértékegység nem megszorozva van a mérőszámmal. Akkor se ha egy ötödikes könyv ezt írja.

2022. jún. 9. 09:23
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

"Továbbra is áll, hogy a mértékegység nem megszorozva van a mérőszámmal. Akkor se ha egy ötödikes könyv ezt írja."

Ehhez most toppantottál durcásan a lábaddal is? És a punktum is lemaradt a végéről.

2022. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Hát egyelőre a matematika csak a számokkal való szorzást ismeri, szóval neked kell megindokolnod, hogy mitől helyes valamit egy asztallal megszorozni.
2022. jún. 9. 11:27
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

"Hát egyelőre a matematika csak a számokkal való szorzást ismeri"

Szerintem inkább csak te ismered csak a számokkal való szorzást a matematikában. Ideje lenne megismerkedned a nem számokkal való szorzásokkal is, ha már mindenáron véleményt akarsz nyilvánítani a matematikáról.

2022. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

"Továbbra is áll, hogy a mértékegység nem megszorozva van a mérőszámmal."


"Szóval neked kell megindokolnod, hogy mitől helyes valamit egy asztallal megszorozni."


Legyen Marika bögréje 100 ml.

Legyen ez egy mértékegység, aminek a jele MB. 1liter víz az 10MB.


Ha azt írom, hogy 10*MB, akkor annak van értelme.(10* veszem marika néni bögréjét) Az MB-t át tudom írni úgy, hogy 100ml. 10*100ml = 1000ml. Emiatt is van értelme. Ha pedig ez így van, akkor a többi már a szorzás szabályaiból következik, ha adunk neki jelentést, ha nem.

100a*2b = 200ab Ez akkor is igaz, ha ezzel nem tudunk mit kezdeni.


"Hát egyelőre a matematika csak a számokkal való szorzást ismeri."

Ezt hogy érted?

2022. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

#37

A méter még csak nem is matematikai fogalom, hanem fizikai. Ennek ellenére te azon erősködsz, hogy a matematikában van méterrel való szorzás. Miért szabályozna valamit a matematika, amire szüksége sincs?

2022. jún. 9. 16:19
 40/44 A kérdező kommentje:

"Ezt hogy érted?"


Úgy ahogy leírtam. A matematikában nincsenek mértékegységek. Számok vannak. (Meg vektorok, mátrixok, sorozat, stb. amikkel lehet még szorozni, de ezek esetében is számokkal szorzol.)

2022. jún. 9. 16:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!