Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Húgyhólyag képes tárolni 12...

Húgyhólyag képes tárolni 12 órán keresztül a vizeletet anélkül hogy megsérülne vagy visszaküldené a vizeletet a vesébe ami halált okozhat?

Figyelt kérdés
Fórumon írta egy indiai nő hogy 12 órán keresztül tartotta vissza, 12 órán keresztül nagyon kellett neki, és semmi baja nem lett csak kinevette a férje. Ez hogy sérülésmentesen tárolta a hólyagja 12 órán keresztül a vizeletét igaz lehet vagy kacsa?
2022. jún. 18. 18:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet. Velem is előfordult már.
2022. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért mindennap nyilván nem egészséges, de alkalmanként belefér egészségkárosodás nélkül.
2022. jún. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem lehet. Egyik rokonom utált idegen helyen wcre menni, ezért volt, hogy egy hosszú kocsiút alatt inkább kb 3 órán át visszatartotta. Amikor megérkeztünk ő egyből rohant a fürdőbe és elkezdett pisilni. Én levetkőztem és elrámoltam, a rokonom még mindig pisilt. Még ki is szólt nevetve, hogy nem akar elállni.


Szerintem ő nem lett volna képes 12 órán át visszatartani, nem hinném, hogy ennél jobban tágulhat a hólyag.


Természetesen, ha nincs blokk, ami miatt természetes úton ne tudna pisilni, akkor nem fog megrepedni a hólyagja, hanem a záróizom elernyed és befolyik egy kis mennyiségű pisi, hogy utána a záróizom kényelmesen visszazáródjon.

2022. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Minél idősebb valaki, annál kevésbé tágul a hólyagja.

Fiatalon elképzelhető a 12 órán keresztüli visszatartás főleg, ha előtte nem fogyasztott literszámra folyadékot.

2022. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
4, nem értek egyet. Akiről én írtam, 16-17 év körüli volt. Képtelenség, hogy ezt a mennyiséget és a hozzájövő pluszt vissza tudta volna tartani még 9 órán át.
2022. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
#5 én meg nem tudok fejen állni, akkor képtelenség, hogy más tud?? Persze, vannak egyébi eltérések ebben is, mint mindenben. De abból, hogy van olyan ismerősöd, aki életének egy bizonyos pontján nem tudta hosszasan visszatartani, ne vonj le általános következtetéseket.
2022. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem iszik sokat az ember, akkor előfordulhat.


Viszont ha baleset történik(pl autó vagy más nagyobb energiájú sérülés) akkor a vizelettel telt hólyag kipukkadhat. Azt meg nincs az az isten ami osszevarrja.

2022. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

De nem erre értem. Ha úgy ért ki, hogy annyi ideig csorgott hogy én addig levetkőztem meg elrámoltam és még utána is csorgott neki, az van vagy 1 liter amit kipisilt. Kétlem, hogy ennél több egy ember hólyagjában egyszerre elférjen. A kérdés arról szól hogy 12 órán keresztül nagyon kell pisilnie. A rokonomnak pedig nagyon kellett, amit a kipisilt mennyiség is bizonyít és szerintem, ha a rokonom nem pisilhetett volna akkor nem hiszem, hogy ennél több elfért volna benne, szóval kb 1 óra múlva már beszivárgott volna neki.

Az megint más, ha én egy enyhe ingertől számítom a 12 órát, de itt onnantól kell elindítani a stoppert, hogy érzem, hogy nagyon kell és ha 3 óra alatt 1 liter összegyűlik valakiben akkor ő 12 órán át nem fogja visszatartani.

2022. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Fiatalon velem is előfordult.

Most már tudom, hogy milyen következményei vannak.

Nem kellemes.

Egy köhögés vagy tüsszentés közben vizeletcsepegés.

És annyira még nem vagyok idős.

Valószínűleg ez tovább fog romlani.

Vannak rá gyakorlatok, amivel lehet erősíteni az izmokat,ami felel a visszatartásért.

Így utólag, inkább mentem volna többször wcre.

2022. jún. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
Én már tartottam vissza 12 órán át és túléltem. Az még gyakrabban előfordult hogy 12 órán át aludtam, és nem volt vizes reggel az ágy pedig elég sokat vedelek lefekvés előtt.
2022. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!