Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki nehezen boldogul a raven...

Aki nehezen boldogul a raven matrixokkal, az ne menjen az egyetemre természettudományt tanulni?

Figyelt kérdés

A raven mátrixokkal mérik az intelligenciát (ilyenek vannak a MENSA probateszten is), tehát, hogy ki mennyire intelligens, azt ezek határozzák meg. Ebből fakadóan ez a fokmérő?


Kicsit igazságtalannak tartom, hogy ez alapján bélyegeznek valakit butának, átlagosnak vagy okosnak. Na, de ez így lett eldöntve.


2022. jún. 19. 02:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha többször 110 alá csinálod a hitelesített IQ tesztet, akkor inkább visszafogott terveket szövögess a tudományos képződést illetően!
2022. jún. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Tudományos képzésen kifejezetten elvárt az alacsony IQ. Másképp nem tudják fenntartani azt az illúziót, hogy a tudomány helyes.
2022. jún. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

LOL #2-es. 😅


Alacsonynak éppenséggel nem alacsony, sosem volt az. Ha jól emlékszem, gyerekkorban 105-öt mértek, bár arra nem emlékszem, hogy az Raven volt-e. Nincs tehát alacsony IQ-m, de nem is kiemelkedő.

2022. jún. 19. 02:49
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Inkább menj aludni, az való neked.
2022. jún. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az IQ csak egy tényező.

Oké... lehet, hogy nem te leszel a következő Steven Hawking. De kellő szorgalommal, és érdeklődéssel sok minden kompenzálható.

A természettudomány is nagy terület. Egy atomfizikusnak egészen más képességek kellenek, mint egy biológiatanárnak, hiába természettudomány mindkettő.

És egy dolgot semmiképp ne kövess el: ne gördíts akadályt magad elé!

Olyan ez, mint a Pygmalion-effektus. Ha azt mondják a gyereknek, hogy ő bizony hülye, akkor tényleg rosszul fog teljesíteni. Nem azért, mert valóban hülye lenne, hanem mert nem is próbál jobb lenni, mint amilyennek értékelik. Mert az neki "úgysem menne". Te se egy teszt alapján alakítsd a jövődet!

Egyébként az IQ nem csak ezekből a logikai tesztekből tevődik össze. (Bár igaz, sok részét nagyon nehéz lenne mérni.) A Mensa-tesztek sem tudják az intelligencia minden területét lefedni. Általában jó közelítést adnak, de ezt ők maguk is el szokták mondani, hogy nem szabad ennek a jelentőségét túlgondolni.

2022. jún. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm a választ!


Eléggé ellentmondásos infókat szedtem a neten erről a témáról.


Itt például azt látom, hogy a az IQ általában sok mindent meghatároz:


[link]


(érdekes, hogy a szakember egy szóval nem beszélt a menzásokról, és nem ajánlotta a tesztjüket sem, helyette más weboldalt mondott)


Szendi Gábor viszont nem tartja sokra az IQ teszteket:


[link]

2022. jún. 19. 04:10
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Ne izguld túl, nem ez a lényeg. Az intelligencia egy összetett dolog, és ezen belül a különböző területek művelőinek különböző készségekre van szükségük. #5-ös leírt egy csomó hasznos dolgot.
2022. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Mert miért is kell az IQ teszt, hogy természettudományt tanulj egyetemen?

(Ok, egy bizonyos szint alatt már erőssen retardált a személy, de akkor nem a természettudománnyal lenne a baj, hanem magával az egyetemmel vagy az érettségivel)

2022. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Aki természettudományt akar tanulni, válasszon belőle szakirányt, és abban mérje meg magát. Egyes helyeken, ahol ezt komolyan veszik, ma is felvételi vizsgának hívják. Az IQ tesztek nem fognak választ adni arra, valaki jó-e biológiából vagy éppen atomfizikából. És fölösleges őket túlmisztifikálni.


Az igazi kérdés nem is ez, hanem a minőség. Elvileg bárki, aki képe tanulni, ismereteket elsajátítani, képes bármely tudományt művelni, felsőfokú képzését elvégezni. Hogy mégis van szelekció, az az egyén érdeklődési irányából fakad. Ha valakit vegyi folyamatok érdekelnek, ne akarjon matematikus vagy fizikus lenni, és fordítva. Nem azért, mert a képességei hiányoznak, hanem mert az érdeklődése nme lesz elegendő. És akkor a dolgot (mint kényszert) utálni fogja, tehát biztosan zárja ki magát az elsajátításából.

2022. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy mégis van szelekció, az az egyén érdeklődési irányából fakad."

Azért nem csak abból. Ha nagyon lassú vagy, vagy nem passzol a gondolkodásmódod, akkor gondjaid lesznek a tanulmányaidban és a szakmádban. Mondom ezt úgy, hogy szerintem is túl van misztifikálva az IQ.

2022. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!