Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gimnáziumi természettudomány...

A gimnáziumi természettudományos tudás többet ér, mint az ismeretterjesztő könyvekből/filmekből vett tudás?

Figyelt kérdés
2022. jún. 4. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sok embernél pont fordítva igaz. Az iskolában nagyon sok mindent tanulunk, csak éppen sokszor kontextus nélkül és ezért az ember nem is tudja elrakni az információt a fejében a megfelelő polcra. Illetve sokszor az élettel összeegyeztethetetlen mélységű az a tudás, amit át akarnak adni. Míg egy ismeretterjesztő könyv/film (jobb esetben) átfogóan ad át egy-egy témát úgy, hogy az könnyen emészthető és megérthető legyen.


Attól hogy kiszámolni nem tudom, még érthetem, hogy mitől repül a repülő, és az emberek 99%-nak ennyi tudásra van szüksége.

2022. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért a természettudományos műveltségnek nagyon jót tesz az iskolában tanult, rendszerezett alaptudás.


Aki sohasem képződött iskolai keretek között és/vagy nem volt valamilyen alkalmas mentora, az nagyon nehezen fog épkézláb ismerethalmazt összeszedni a későbbiekben!

2022. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Pont fordítva.


Bár inkább az angol órákon érződik ez jobban. Az angol tudásom kb 10%-a származik az iskolából. A többi a netról valamilyen formában. Pedig én se vagyok mai gyerek.


Ehhez meg még vegyük hozzá azt, hogy az iskolában tanult dolgok csak egy nagyon kis darabjára van szükség a témazáró után. Már persze, ha emlékszel arra egy hónap után.


Már csak ez a gif pl többet ér, mint az összes óra, amin Pitagorasz-tételt tanultunk a suliban:

[link]

2022. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Mindet pontoztam, mindegyikből rakd össze kérdező. Amúgy a kérdésben ez három igazából különböző lehetőség van és mindegyik más:

- gimnázium

- könyv

- film

2022. jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz erre mit mondani, mert nem tudom, hogy mennyit értettem volna meg önállóan a világból, pl pont ismeretterjesztő könyvekből a középiskolai tanulmányaim nélkül.
2022. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Az ismeretterjesztő filmek nem is úgy épülnek fel, hogy nélkülöznék az iskolai tananyagot teljesen. Akin annyit sem tudnak, hogy vannak földrészek, az csak bámulna, hogy ez meg mi... :) Inkább kiegészítik, néha azt részletezik és valamelyes arra épülnek. A témájuk és tartalmuk inkább olyanok, amikről vagy nem tanítanak, vagy más oldalról, vagy csak érintve.


Sivatagok például. Suliban nagyon adatszerűen van átnézve, a filmekben meg érdekességek szerepelnek róla, és az alapokról is közben szó esik. Dinoszauruszok élete - suliban nem is tudom mennyit tanítanak. :) Filmekben ott lehet. Vagy Attenborough filjei, informatívak és érdekesek is, de az sem sulis tananyag. Pingvinekről egy órás film biztos többet mond el róluk, mint ami iskolában van. Elefántok élete, a monszunról egy órás film - ennyi nem jut ezekre az iskolában. A kínai nagy fal is... abból indul ki, hogy egyáltalán tudjuk mi az, egy hosszú fal Kínában, ha ennyi megvan a film már érthető. De egy óra csak arra azért nem jut rá iskolai könyvben.


A könyvek már más, nagyon sokrétű lehetőség, a komoly szakkönyvektől kezdve a simán ismeretterjesztő könyveken át, a gyerekeknek szólókig.


Mindegyik más.

2022. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
Mindegyik más, mindegyiknek vannak előnyei a másikhoz képest és vannak hátrányaik is.
2022. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Korábban azt gondoltam, az ismeretterjesztő anyagok többet érnek, de aztán itt mondták az oldalon, hogy ezekben az ismeretterjesztő könyvekben vannak hazugságok is.


Na meg, a természettudomány nyelve a matematika, és az ismeretterjesztő irodalom a matematikai hátteret sem tárgyalja, csak tényként tár elénk dolgokat.

2022. jún. 4. 19:22
 9/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Inkább úgy mondanám ,hogy az iskolában megszerzed legalább az alapokat s az ismeretterjesztő könyvek/ filmek stb segítenek jobban megérteni egy-egy dolgot. Előbbi rendszer néha olyan dolgokat igyekszik tanítani aminek nem sok hasznát veszed s sokszor a kivitelezés is kifogásolható. Utóbbi pedig általában igyekszik minél egyszerűbben, közérthetőbben, “konyhanyelven” közölni az anyagot. Ennek hátránya lehet ,hogy minél egyszerűbben próbálja átadni annál távolabb kerül a valóságtól. Ez főleg alapból bonyolult témáknál lehet jellemző.
2022. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire. Érték (pl. hogy mi "ér" többet) csak valamilyen kontextusban létezik.


Ha teszem azt mérnöknek akarsz továbbtanulni, és hidakat akarsz tervezni, akkor a gimnáziumi természettudományos tudás 100%-ban szükséges alap. Az ismeretterjesztők meg nem szükségesek egyáltalán.


Ha gimnázium után elmész mondjuk fodrásznak, és érdekes dolgokról akarsz beszélgetni, amíg vágod valakinek a haját, akkor az ismeretterjesztő filmek kiváló lehetőséget adnak erre. Persze csak bizonyos kliensek esetén.

2022. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!