Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyik ME 264 Amerika Bomber...

Egyik ME 264 Amerika Bomber repülőbe terveztek gőzturbinát a németek, mert magasabb a hatásfoka a hagyományos benzinmotoroknál. Csak a Jet-et tartották jobb megoldásnak. Szerintetek tévedtek ebben a Messerschmidt mérnökei?

Figyelt kérdés
A ME 264 Amerika Bomber repülőbe terveztek gőzturbinát a németek, mert magasabb a hatásfoka a hagyományos benzinmotoroknál. Csak a Jet-et tartották jobb megoldásnak. Nagyobb hatótávot és sebességet reméltek a gőzhajtástól mint a robbanómotortól. Szerintetek tévedtek ebben a Messerschmidt mérnökei?

#hatótáv #gazdaságosság #gőzgép #bombázó #ME264 #America Bomber project
2022. júl. 1. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Repülőbe gőzturbina??? Nekem ez új!4

Nem inkább gázturbinát akartál írni??

A kettő nagyon nem egyforma!

2022. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Keress rá a Google-ben!


Az angol Steam Turbine szó akkor is gőzturbina marad, ha te gázturbinát szeretnél látni!

2022. júl. 1. 15:22
 3/16 A nagy Levin ***** válasza:

[link]


Itt azt írják, hogy valóban terveztek egy ilyen verziót, de soha nem építették meg.

2022. júl. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A német nyelvű könyv szerint nem volt rá idejük.


Itt olvashatsz róla, tényleg a magasabb hatásfok és jóval nagyobb sebesség és hatótáv miatt választották a gőzgépet.


[link]

2022. júl. 1. 17:13
 5/16 A nagy Levin ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem volt rá idejük, lehetséges, hogy más miatt vetették el. Nem vagyok mérnök, nem tudom megítélni, hogy hogyan teljesített volna egy ilyen repülő.
2022. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem volt idő, és a konvencionális motorok meg szinte azonnal elérhetőek voltak.
2022. júl. 1. 17:56
 7/16 anonim ***** válasza:

Én sehol nem találtam adatokat, hogy az összesen 3 db megépült Me 264 -esbe gőzturbinát terveztek volna! Mind a háromba egyenként 4db 14 hengeres BMW csillagmotort építettek!

A Me 262-esben volt gázturbina! A repülés kezdetén lehet, hogy volt némi próbálkozás a gőzhajtásra, de nem a korai 40-es években. A gázturbinának van jobb tolóerő/tömeg aránya! Nem véletlen, hogy ezt használják a modernebb nagygépekben! 1-es voltam

2022. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7-es! Azonnal egy szalmabáb érvelési hibával indítottál, ugyanis ilyent senki sem állított.

Nyilván nem tudsz angolul, és a Google (félre)fordítód sem működik.


Azért volt gőzgépes terv, hogy jóval nagyobb legyen a hatótáv és sebesség mint amit a korabeli benzinmotorok tudtak produkálni.

2022. júl. 1. 18:40
 9/16 anonim ***** válasza:

Amit a 7-es válaszomban írtam, azt úgy értettem, hogy HITELES FORRÁSBÓL!

Ha valaha terveztek is ilyet, nem véletlen, hogy csak terv maradt!

2022. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
HA egyszer nagyobb az ereje és hatásfoka nyugodtan megépíthették volna, csakhogy idejük nem volt rá kifejleszteni megépíteni, a benzines motor meg már létezett hozzá...
2022. júl. 1. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!