Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire lehet nehéz előállíta...

Mennyire lehet nehéz előállítani Ripedon nevű gyógyszert?

Figyelt kérdés
Atomháború kitörése miatt gondolkozok rajta, mert akkor nem lehet majd kapni valószínűleg. Elvileg a legegyszerűbb antipszihotikum. Tehát az előállítása nem bonyolult. Interneten feketepiacrol nem lehet beszerezni a receptjét? Tudom ezek védett termékek, ezért csak atomháboru kitörése után gondolkoznék az elkészítésén.

2022. júl. 4. 16:06
 1/5 krwkco ***** válasza:
89%

Nem érdemes ezzel vesződnöd. Elmész a háziorvosodhoz és elmondod neki, hogy atomháború miatt szeretnél ilyen gyógyszert előállítani.

Egyből fel fogja írni, mert az ajánlás szerint akkor alkalmazandó, ha " amikor Ön olyan dolgokat láthat, hallhat vagy érzékelhet, amelyek valójában nincsenek ott, nem valós dolgokat vél, vagy kóros gyanakvást vagy zavartságot érez."

2022. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az Atomháború igenis valós veszély.
2022. júl. 4. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát az előállítása nem bonyolult"


De, az. Több lépcsős bonyolult kémiai reakciósor, és a kiindulási anyagok se éppen hétköznapiak.


"Interneten feketepiacrol nem lehet beszerezni a receptjét?"


Lol. Két perc guglizással megtaláltam. Tessék itt van:

[link]


Ez a Janssen cég szabadalma, ami leírja az előállítást. Tömören:


"A Friedel-Crafts condensation of 1-acetylpiperidone-4-carbonyl chloride and 2,4-difluorobenzene, followed by hydrolysis of the N-acetyl group yields 4-(2,4-difluorobenzoyl)piperidone and the benzoyl carbonyl is converted to the oxime. With alkali, the fluorine atom in the 2-position is displaced through ring closure to form the isoxazole moiety. The secondary amine of the piperidine ring is alkylated with 3-(2-chloroethyl)pyridol[1,2-a]pyrimidin-4-one to yield the product."

(Troy, D.B. (Ed); Remmington The Science and Practice of Pharmacy. 21 st Edition. Lippincott Williams & Williams, Philadelphia, PA 2005, p. 1516)


Ez nem olyan dolog, amit csak úgy házilag meg tudsz csinálni. Gyógyszer minőségű terméket biztos nem fogsz tudni előállítani, főleg nem szakértelem nélkül.

2022. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy a risperidon alapesetben nem adható 6 hétnél hosszabb ideig, okkal. Ha atomháború lenne, és annyira károsodna az infrastruktúra, hogy nem lennének hozzáférhető gyógyszerek, az az állapot kizárt, hogy rendeződne hat hét alatt. Szóval ne törd magad.
2022. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor reménykedek benne nem fog atomháború kitörni mert ha nem szedem ezt a gyógyszert teljesen elvesztem a kapcsolatomat a valósággal, másik dimenzióba kerülök át. Egyébként 3 hónapra is felírják nekem a gyógyszert, nem tudom honnan jön ez a 6 hét.
2022. júl. 5. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!