Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem csípnek meg a...

Miért nem csípnek meg a szúnyogok?

Figyelt kérdés

Nem mintha azt akarnám, de nagyon furcsa. Kint ültünk a tesómmal, tele volt szúnyoggal az egész, őt folyton csipkedték, engem meg egy sem csípett meg. Tegnap is kint ültem még este, repkedtek körülöttem de egy darab szúnyog csípés nem volt rajtam. Tavaly meg előtte is engem nagyon imádtak a szúnyogok, volt hogy csak engem csipett meg, de engem mindig. Most meg semmi.

Azért hozzátenném, hogy ripedon gyógyszert szedek, ez lesz az első nyaram vele. Már arra is gondoltam, hogy amiatt, mert benne van a véremben. Lehetséges?



2016. jún. 4. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. A szúnyogokat a verejtékben lévő anyagok vonzzák vagy taszítják. Van, akit jobban szeretnek, van, akit egyáltalán nem. Engem például sose szerettek és 4 vagy 5 éve egy sem csípett meg.
2016. jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én is a gyógyszerre gyanakszom, ez lesz az első nyaram vele, majd rákérdezek az orvosnál. Volt már valakinek hasonló?
2016. jún. 4. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sokáig úgy tudtam, hogy az acetont utálják, és azokat, akik bőre túl sok acetont párologtat. De aztán olvastam, hogy az aceton vonzza őket.


De amúgy valami ilyesmire tippelek. Lehet közvetlenül a gyógyszer, vagy a gyógyszer hatására kialakult új anyagcsere egyensúly eredménye is.

2016. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, kivel ülsz ki.
2016. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ha egyedül vagyok akkor se
2016. jún. 6. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!