Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy mérnök mennyire használja...

Egy mérnök mennyire használja a matematikát? Mondhatjuk, hogy az "élete része"?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat, a másik kérdésem, a rakéta mérnök mit csinál?
2022. júl. 8. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap. Alapvető, hogy számolni kell... Ha statikus, ha villamosmérnök, ha egyéb....


Nincs ilyen hogy rakéta mérnök.

2022. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen mérnök. Én villamosmérnök vagyok, és sokkal keményebben tanultuk, és vizsgáztunk matematikából, mint amennyire a való életben használom. Máshol lehet hogy más a heéyzet.
2022. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnök vagyok, speciális területen. Napi szinten használom az alap matekot (kb. egy erősebb középiskola szintje, tehát még a valós függvényeket bele veszem, deriválással, integrálással, mondjuk ezek nem csináálom naponta de évente 3-4 alkalommal kell.). Amagasabb matekot pl. mátrixok ritkábban használom, de az is előfordul mondjuk úgy évente 1-2 alkalommal. De teljesen terület függő.
2022. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

"Mérnök"

Villamos-, vegyész-, vagy kertészmérnökre gondolsz?

2022. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek.



4-es KERTÉSZMÉRNÖK? aZ MEG MI?

2022. júl. 8. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
2022. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi
2022. júl. 8. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván használja, hiszen a mérnöki munka alapja a fizika, annak a nyelve meg a matematika.


Ugyanakkor azt is meg kell jegyezni, hogy az átlag mérnök nem igazán használja azt komoly és magas szintű matematikát és fizikát, mint amit egyébként az egyetemen belevernek.


Csak hogy egy példát mondjak, egy átlag villamosmérnök a kb. soha fog Schrödinger egyenletekkel meg FD-statisztikákkal meg relativisztikus mechanikával számolni.


Mert ezeket már mind kiszámolták, biztonsági tényezőkkel együtt alkatrész szinten osztályozták és szabványosították, az átlag mérnöknek a napi munkája, hogy ezekből az előre kiszámolt és kioptimalizált és szabványosított dolgokból "legózzon".

(Persze nyilván azért ennyire nem egyszerű, csak szemléltetés gyanánt írom így)


Viszont erre mindig azt mondom, amit egy volt megboldogult profom mondott: nem feltétlenül azért tanulod ezt a baromi sok és baromi bonyolult matekot, mert mindre szükséged lesz, hanem azért, hogy tréningezze az agyadat, hogy elsajátíts egy olyan gondolkodásmódot és problémamegoldási készséget, ami viszont kelleni fog majd a mindennapi munkád során.

2022. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
1es tv-be hallottam a rakétamérnők szót, én nem tudom van e . :)
2022. júl. 9. 10:14
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, 8 as külön köszönöm, és nekem is csak tréning mozgássérült vagyok és erre jó hogy ne kopjon az agyam. (nem élek túl aktiv életet)
2022. júl. 9. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!