Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A matematikus a matematika...

A matematikus a matematika ágain belül mindnenhez ért ami matek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lehet bugyuta kérdés, de én nem értek hozzá, mit jelent az, hogy ha valakinek a foglalkozása MATEMATIKUS? Mindenhez ért ami matek, vagy neki is fel lehet tenni, olyan matek kérdést, amiről kb gőze sincs? köszi :)
2022. júl. 10. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mára olyan nagyok a tudományterületek, hogy senki nem ért mindenhez. Egy matematikus nem ért mindenhez ami matek, egy fizikus nem ért mindenhez ami fizika, stb. Mert olyan sok alterülete van mindennek, hogy nem elég egy élet megtanulni.


A tudósoknak van egy általános tudásuk (nyilván ez lényegesen magasabb, mint az átlag ember tudása, de nem 100%-os), és van egy szakterületük, amivel foglalkoznak mélyebben.

2022. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ért mindenhez. A matematikának rengeteg ága van, és ha a matematikus pl. az algebrára specializálta magát és abból doktorált, akkor nyilván kevesebbet fog érteni az analízishez vagy a differenciálszámoláshoz mint egy olyan matematikus, aki abból doktorált.
2022. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, és ahhoz a területhez amihez nem ért, szó szerint tényleg nem ért, vagy azért kicsit "ahhoz is hozzá tud szólni?"
2022. júl. 10. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mindenhez jobban ért, mint egy átlagember, de csak a saját szakterületéhez ért igazán jól. Ha egy gitárosnak zongorázni kell, akkor előnyből indul, mert ért a zenéhez, de attól még nem tud zongorázni.
2022. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem , tehát kb neki 1 új matek "dolgot" nem a nulláról kell megmagyarázni, ha jól értem,
2022. júl. 10. 17:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az attól függ. Az ugyan igaz, hogy a matematika rendkívül szerteágazó, de a matematika szépsége (részben) éppen abban áll, hogy ez összeáll egy kerek egésszé. Tehát pl. egy hatékonyan dolgozó számelmélésznek tudnia kell nagyon sok algebrát, analízist, mert bizony a számelmélet nagyon masszívan használja mindkettőt. Lásd pl. a Riemann-hipotézist. Az egy komplex függvénytani probléma, amit számelméleti problémának nevezünk. De amikor matematikusokról beszélünk, akkor sajnos hajlamosak vagyunk megfeledkezni az alkalmazott matematikusokról, pénzügyi/gazdasági/biztosítási matematikusokról stb. Lehet, hogy pl. én elméleti matematikusként álmomból felébresztve felépítem mondjuk a Riemann-integrálfogalmat (nem egy nagy was ist das xD), de egy alkalmazott matematikus nálam gyorsabban old meg egy ezzel kapcsolatos feladatot, vagy például sokkal, nagyságrendekkel hatékonyabban old meg olyan számítási feladatokat, amelyekre csak numerikus válasz adható, nem tudjuk egzaktul papíron kiszámolni (vagy igen, viszont számítógéppel is eltart hetekig), hogy mondjuk annak a számítási feladatnak a vége az, hogy gyök 3. Nyilván én is konyítok valamit pl. a numerikus matematikához, de egy alkalmazott matematikus sokkal jobb nálam. Ahogy egy pénzügyi matematikus valószínűleg sokkal jobb nálam a statisztikában vagy sztochasztikában, legalábbis az alkalmazások szintjén biztosan. Szóval nem ilyen egyszerű ez a kérdés. Tudnék én olyat is mondani egy alkmatos kollégának, hogy csak nézne, mint Jenő a moziba', de ezt fordítva is el lehet és el is kell mondani, hogy az alkmatos kolléga is tudna olyat mondani nekem, hogy a szemem ketté áll.
2022. júl. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a szakszerü levezetést.
2022. júl. 12. 10:33
 8/9 NTBS ***** válasza:
100%
Nyilván jobban érti mint az átlagember, de ő sem tud mindent azonos szinten.
2022. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszi :)
2022. júl. 16. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!