Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt hogy tudom kiszámolni?

Ezt hogy tudom kiszámolni?

Figyelt kérdés
Adott egy PC van benne 200 Wattos táp. Hogyan tudom kiszámolni mennyi kW órát fogyaszt

2022. júl. 14. 10:00
 1/4 2*Sü ***** válasza:
100%

A 200 W az a tápegységnek a maximális teljesítménye. A tényleges fogyasztást kellene tudni, ami meg függ a benne levő eszközöktől, meg a felhasználás módjától.


De amúgy szimpla szorzás. Tegyük fel, hogy a számítógép ténylegesen átlagosan 100 W-ot fogyaszt. Tegyük fel, hogy a számítógép napi 12 órában van bekapcsolva. 30 nap alatt az 30*12=360 óra. Az 100*360=36 000 Wh=36 kWh. Persze ehhez még hozzájön a monitor fogyasztása is. Ha a gép ténylegesen 200 W átlagos teljesítménnyel menne, és 0–24 órában üzemelne, akkor 144 kWh jönne ki.

2022. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"mennyi kW órát fogyaszt"

A kWh az időtől is függ, tehát teljesítményfelvétel adott ideig, vagyis energiafelhasználás.

[kW] * [h] = [kWh]

Tehát ha pl. 200 W-ot fogyaszt 2 órán át, akkor az 400 Wh. (0,4 kWh) De ahogy már írták, a 200 W nem a fogyasztása a tápnak, hanem a terhelhetősége.

2022. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kólauborkával ***** válasza:
Én ha nincs kedvem számolni, akkor ahány W valami, nagyjából annyiba kerül a napi fogyasztása, 40 forint/kWh áron, ha 0-24 megy (ez picit több, mint a valós, de én általában ezt használom).
2022. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hatásfoka nagyon nem mindegy, egy modern platinum táp jóval kevesebb hulladékhőt csinál, mint valami noname 10 éves cucc. Illetve a gép tényleges áramfelvétele kevesebb szokott lenni annál, amit a táp névlegesen le tud adni, kell legyen némi ráhagyás a túlterhelés elkerülésére.
2022. júl. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!