Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományhívők! pesszimista...

Tudományhívők! pesszimista vélemények szerint galaxisonként egy élhető bolygo van. Egyetértetek?Illietve mennyi annak az esélye h az élehtő zonában ugy neki utközzön a egy kisbolygo a földnek h kibillentse tengelyéből és kialakuljon az élet?

Figyelt kérdés

2022. júl. 15. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy nem lehet tudni. Sajnos, amíg nem találunk egy másik bolygót a Föld mellett, ahol előfordul az élet, nem tudunk erre pontos számot adni. Egy biztos: a jelenlegi tudományos ismereteink alapján, sokkal nagyobb az esélye annak, hogy másfelé is van élet (még ha az mikrobiológiális is), mint annak, hogy mi vagyunk egyedül az egész galaxisban vagy univerzumban.
2022. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
úgy értem ha nem utközik neki valami az élhető bolygonak és nem billenti ki a tengelyét akkor nem is alakul ki az élet mivel hiába van élhető zonában 60 fokos lenne az egyenlítőnél és minusz 50 a sarkokon magyarul ki sem alakult volna az élet ha az a bizonyos kisbolygo nem utközik a földnek
2022. júl. 15. 14:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#2: Én elég kicsi esélyt látok arra, hogy semmi se billentsen ki egy bolygót, pl. a bolygórendszer keletkezésének ideje alatt. Gondolj csak bele, a mi naprendszerűnkben is több bolygó volt, több bolygó állt össze a porból, csak néhányan egymásnak mentek, szétverték/kiborították egymást.
2022. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
az a kérdésem h feltétele az élet kialakulásának az h az élhető zonában lévö bolygot valami kibilletse?
2022. júl. 15. 14:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Most ugyan ezt csak magyarul légyszi
2022. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ugy értem ha van egy bolygo az élhető zonában akkor feltétee e az élet kialakulásának h ferde legyen a tengelye
2022. júl. 15. 15:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem hiszem. A Földön az egyenlítői éghajlat sem túl változatos (meleg van és esik az eső egész évben), mégis burjánzik az élet.
2022. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Pontosan mi támasztja alá a kérdésben írt sejtést, miszerint galaxisonként egyetlen élhető bolygó van?

2022. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:

A kérdés és a válaszok nem függenek valamiféle tudományhívőségtől, sőt nincs olyan, hogy tudományhívő. Van aki vallásos és tudományokat tanul, tanít vagy a munkájában használja. Sőt nagyon kevés vallásos ember nem használ semmit a mai tudományos termékekből. Másik, hogy a nem vallásosnak, az ateistának nem ellentéte a tudományok kedvelése, csak vannak akik nem vallásosak. Mindegy, ez csak mellékesen.


Az életről más bolygókon és más galaxisokban sokféle becslés létezik, és ma mindegyik egy-egy becslés. Többet nem tudunk erről, minthogy elsoroljuk és számolunk magunk is és véleményt alkotunk róla. Nagyon nagy számadatokról van szó, ami pozitív feltételezésekre ad okot.


"pesszimista vélemények szerint galaxisonként egy élhető bolygo van. Egyetértetek?"

Szerintem itt jobb átnézni az összes becslést és nem a legrosszabb számarányút venni elő mintának. Szerintem inkább több mint galaxisonként egy élhető bolygó van. Már most is 4000 exobolygóról tudunk, pedig még alig kezdték el a kutatást.


"ugy értem ha van egy bolygo az élhető zonában akkor feltétee e az élet kialakulásának h ferde legyen a tengelye"


Ezt mondják, de idézem.


A bolygók lakhatósága - wiki

"Ha az ekliptika merőlegeséhez képest kicsi vagy nincs tengelyirányú dőlés (vagy ferdeség) , akkor nem fordulnak elő évszakok, és a bioszféra dinamizmusának fő stimulálója eltűnik. A bolygó hidegebb is lenne, mint jelentős dőlés esetén: amikor a sugárzás legnagyobb intenzitása mindig az Egyenlítő néhány fokán belül van, a meleg időjárás nem tud pólus felé mozdulni, és a bolygó klímáját a hidegebb poláris időjárási rendszerek uralják."


Jó feltételezés, de nem osztom azért biztosra. Elvileg a tengely dőlése egy egyenletesebben átfogott melegítést tesz lehetővé, ami jó. Azért szerintem ha arányosan közelebb van a bolygó a csillagához, akkor kiegyensúlyozhatja a hidegebb égöveket. Másik még hozzá, hogy nem biztos, hogy szükséges a Földéhez hasonló egyenletes hőmérséklet. Miért ne lehetne egy nagyon forró Egyenlítő és a többi élhetőbb, míg nálunk jelenleg fordítva van, hidegek és lehetetlenek a pólusok és a többi élhető. Lehet ez fordítva is a kevésbé élhető zóna, tehát nem a pólusok túl hidegek, hanem az Egyenlítő túl forró és a többi meg megfelelő.


---

[link]

2022. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:
Na és ott a 8/-as linkjén a lakhatásra alkalmasnak tűnő bolyók már most is elég szép számmal vannak. És ez a 8-as linkje is a jobb becsléseket támasztja alá eddig. Nekem galaxisonként azért jónéhánynak tűnik inkább ez a szám.
2022. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!