Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A biológusok szerint az...

A biológusok szerint az egészséges fiatalembereknek is kell a 4. oltás?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem fel a harmadik oltást, de már ezt sem szerettem volna. 33 éves vagyok, nincs semmi bajom. A húgom enyhe tünetekkel átesett a koronavírus fertőzésen. Szóval nem fogom felvenni a negyediket, de azért érdekel, mit mondanak a biológusok.
2022. júl. 16. 02:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A cikkbe beleolvasva azt látom, hogy "Legalább félévente, de inkább 3-4 havonta javasolt egy-egy újabb oltást felvenni"


[link]


Figyelembe véve azt, hogy a koronavírus örökre velünk marad, meg azt, hogy a vakcinák tök újak, és nem ismerjük az (esetleges) hosszú távú - pár év múlva - bekövetkető negatív mellékhatásait, igen szkeptikusan állok ehhez az egészhez. Nehogy már 15. meg 16. oltást is fel kelljen vennem egy olyan vírus miatt, amit több mint 90%-os valószínűséggel túlélek.


(A húgom és a férje simán átesett rajta...)


#6


Az én fiatalságom valószínűleg tovább fog tartani. Az emberek nem néznék ki belőlem, hogy elmúltam 30, fiatalabbnak tűnök, ami a genetikán kívül az életmódomnak is köszönhető. Vannak nálam életkorban fiatalabb emberek, aki idősebbnek néznek ki, mint én..

2022. júl. 17. 14:23
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

"Figyelembe véve azt, hogy a koronavírus örökre velünk marad, meg azt, hogy a vakcinák tök újak, és nem ismerjük az (esetleges) hosszú távú - pár év múlva - bekövetkető negatív mellékhatásait, igen szkeptikusan állok ehhez az egészhez"

A korábbi vírusok is velünk vannak, csak úgy szólok. Példának okáért a kanyaró sem szűnt meg létezni, csak nem tud járványt okozni, ha mindenki oltva van. De az oltásellenesek hülyesége miatt pár éve ez is újra terjedőben van:

[link]

A hosszú távú mellékhatásoktól pedig mindenki tudja, hogy nem kell tartani, aki tudja, mi az az oltás és hogyan működik. Ugyanis évek múlva valami akkor tud benned kárt okozni, ha az évek alatt rendszeresen, kb napi szinten kerülsz vele kapcsolatba, de csak évek alatt gyülemlik fel benned egy akkora dózis, ami már kárt okoz abból az anyagból.

Egy oltással pedig minden akkor van benned a legnagyobb dózisban belőle, amikor megkapod. Vagyis ha az valami kárt tud okozni, azt közvetlen az után tudja csak, ahogy megkaptad. Ha pedig akkor nem volt elég a dózis ahhoz, hogy bajt csináljon benned, akkor az egyre ürülő mennyiség sem lesz rá képes a következő napokban. Amikor meg már teljesen ki is ürült belőled, akkor pláne nem tud mellékhatást okozni.

2022. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%
Csak azt nem értem, hogy ezeket miért kell havonta úgy elmagyarázni, mintha még soha, sehol nem lett volna leírva?
2022. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#12


Köszönöm a választ!


Már korábban megfogalmazódott bennem, hogy meg kellene csinálnom egy emelt szintű biológia érettségit és el kellene mennem az egyetemre biológiát tanulnom.


Lehetséges, hogy így lesz, ugyanis annyi áltudományos pletyka kering, hogy nem tudom már megkülönböztetni a tudományos tényeket attól, ami fake. A saját tudásom fejlesztése érdekében tehát lehet meg kellene csinálnom legalább egy 6 féléves alapképzést, hogy a biológiáról legyen egy átfogó, viszonylag nagy tudásom.

2022. júl. 17. 14:38
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Ehhez azért már a középiskolás biológia is ad egy elég jól használható képet, ha még megfejeled néhány virológus mai írásaival. Csak vigyázz, hogy kit olvasol.

Már leírtuk pár helyen, hogy mi a helyzet, csak sajnos egy átlag olvasóhoz ez nehezen jut el.

2022. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igaz, csak ütősebb lenne, ha egyetemi szinten is tanulnám ezeket a dolgokat. Amúgy is érdekel.
2022. júl. 17. 14:54
 17/17 anonim válasza:
24%
Feltétlenül! a 104.oltás is kelleni fog! ;)
2022. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!