Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A matematikusok, min szoktak...

A matematikusok, min szoktak gondolkodni? Ezt úgy képzeljem el, hogy mondjuk valami szám sorozaton egyenleten stb agyal egy kb ingertelen szobába vagy, hogyan gondolkodnak pl 1 számsorozaton?

Figyelt kérdés
Üdv, remélem érthetően fogalmaztam, az érdekelne, ha 1 matematikus 1 tételen vagy bármin elmélkedik azt hogyan teszi? Mondjuk van 1 ingertelenebb helyiségben és naphosszat töpreng , vagy hogyan képzeljem el ezt? köszi.
2022. júl. 19. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2022. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi
2022. júl. 19. 16:47
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
A jövő egyik fő biztonsági kockázata (csak hogy kézzelfogható példát is mondjak) a kvantum számítógépek megjelenése és ezek számítási kapacitásával a jelenlegi titkosítási módszerek gyakorlatilag semmissé tétele. Erre megoldás lehet, ha a matematikusok ki tudnak találni olyan problémákat, amelyeket még egy kvantum számítógép teljesítményével sem lehet, vagy csak nagyon lassan lehet megoldani. Ezen pl. mostanában elég sok matematikus "elmélkedik":)
2022. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Kólauborkával ***** válasza:
81%
Hát neked inkább úgy szemléltetném, mint egy rejtvényfejtés. (Lehet akár keresztrejtvény, sudoku, stb… csak hát ez kicsit másmilyen, minden esetre itt egy bizonyos szabályokat betartva kell a megfelelö problémát megoldani).
2022. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3-4 köszi éppen szerettem volna kérni, hogy azért valaki szemléltesse, nagyon hasznosak az 1-es linkjei is, értettem is, de a kérdés még ugyan az, de azt hiszem a 3-4 válasz után talán értem :) .
2022. júl. 20. 10:30
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Vannak tudományos kihívások is, bizonyításra szoruló sejtések, feltárandó összefüggések, amik nem feltétlenül járnak azonnali gyakorlati-üzleti haszonnal. Továbbá más tudományterületekről is jönnek "rejtvények", például a fizikából, meteorológiából stb.
2022. júl. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszi
2022. júl. 22. 09:53
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
amikor kis 6-7 éves voltam, azt gondoltam, hogy attól számít jó matematikusnak valaki, ha el tud (azaz van ideje) számolni 1-től 1.000.000.000-ig (igen, a milliárd kifejezést ismertem és tudtam az értékét)
2022. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
És meddig tartott?😎
2022. aug. 10. 11:04
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
a sejtések nagyon szép dolgok szerintem!
2022. aug. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!