Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alacsony alvásigény genetik...

Az alacsony alvásigény genetikai eredetű?

Figyelt kérdés

A nagy és sikeres emberekről azt mondják 2-3 óra alatt kialusszák magukat (Napóleon, Elon Musk stb) és ez tökéletesen elég arra, hogy regenerálódjanak, friss az agyuk mindig. Emiatt gyakorlatilag kétszer annyi időt fordíthatnak a sikerük felépítésére mint az átlag ember (vagy akár 3-szor annyit is ha azt vesszük a nagyon sikeres embereknek nincs munkahelyük ami kiszipolyozza az energiájukat).

Sokat gondolkodtam ezen és arra jutottam, hogy szerintem a sikeresség kulcsa a genetikailag kódolt alacsony alvásigény, ami ha átlagnál picivel magasabb IQ-val és adottságilag alacsony stressz szinttel párosul akkor az ember sikerre predesztinálódik.


ápr. 28. 09:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Tehát összességében a kemény megfeszített munkánál az alacsony stressz szint és alacsony alvásigény többet ér a sikerességben.
ápr. 28. 09:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, pont Napóleon, aki végig aludta Waterloot. Musk meg nem számolja bele azt a pár órát, amit a magán repcsin alszik.

Az ilyen 2-3 óra baromság, minimum lódítás, ferdítés kategória. Igen, elég tág intervallumon mozog az emberek alvásigénye, de nem, senkinek nem elég rendszeresen napi 2-3 óra minden nap.

ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Olyat tényleg olvastam, hogy vannak emberek, akiknek elég napi 5 óra alvás, és ez genetikai eredetű, de senkinek nem elég azért 2-3 óra alvás. Azonban akiknek elég napi 5 óra, nem sikeresebbek az átlagnál.
ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem alszik minimum 6 órát az elég gyorsan leépül agyilag. Aki ilyet mond az kamuzik.
ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hosszútávon 2-3 óra éjszakai alvás biztosan kevés és káros. Azon kívül az, hogy valaki mennyire sikeres, nem áll szoros összefüggésben az alvással. Hiába elég valakinek kevesebb alvás, attól nem lesz sikeresebb.


Egyébként létezik olyan, hogy polifázisos alvás, amikor a nap folyamán többször alszik az ember, de összességében kevesebbet. A mediterrán országokban megszokott a délutáni szieszta, amikor fél-egy órát szundítanak, viszont éjszaka csak 6 órát alszanak. Ennek az extrémebb változata, amikor napi hatszor 20 percet alszik valaki, tehát összesen csak 2 órát, viszont ez csak akkor működik, ha szigorúan 4 óránként megvan a 20 perc. Ha nem tud elaludni, kimarad egy alvás vagy sokat csúszik, akkor borul az egész. A mindennapokban nem igazán működik.

ápr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!