Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kozmetikai szalon zsírbont...

Egy kozmetikai szalon zsírbontást hirdet. Szöveg alább. A vizelettel távozó zsírnak van tudományos realitása vagy humbug?

Figyelt kérdés
"Az ultrahangos zsírbontás során a nagy teljesítményű ultrahang hullámok a kezelt terület zsírsejtjein belül folyékonnyá alakítják a zsírt, amely számos egyéb bomlástermékkel együtt a nyirokrendszeren át, a kiválasztó szervekhez kerül, majd a vizelettel együtt eltávozik a szervezetből."

2022. júl. 25. 21:58
1 2
 1/14 sadam87 ***** válasza:
93%

Elég nagy humbugnak hangzik.

A vizelettel normál esetben nem távoznak szerves tápanyagok. Meg egyébként is elég érdekes volna, ha a pisi után jönne még egy kis zsíros föl, mint a menzás húslevesnél. 😃

Meg ez is:

"a kezelt terület zsírsejtjein belül folyékonnyá alakítják a zsírt"

Mondjuk attól még, hogy folyékony lenne a zsír (Miért is lenne az? Az ultrhangtól megolvad?) nem jutna ki a sejtekből. Ha meg a sejteket is elroncsolnák (ahhoz elég intenzív utlrahang kéne), az nem volna túl egészséges, elég komoly gyulladással járna.

Szóval én arra gondolok, hogy kamu.

2022. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Full áltudomanyos hablatyolás. 😂
2022. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
A sok lusta bármit elhisz, csak diétázni és mozogni ne kelljen. Pedig ilyen világ következik.
2022. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 dq ***** válasza:
71%

> nem ért hozzá

> nem tudja beírni a keresőbe

> hangos

> hülyeségeket beszél

> 7/7 approved

2022. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 dq ***** válasza:
100%

Mi a kérdés, egyébként?


A non-invazív zsírbontásos technikák működnek, ha ez érdekel.


A zsírt megbontja (a zsírsejtet techikától függően megöli), a zsírral meg kezd valamit a szervezet, egy részét elraktározza, meg lebontja meg kiüríti. Nem tudom, milyen arányban. Mindenesetre a kívánt területről eltűnik.

2022. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 TappancsMancs ***** válasza:

Ennyire és pont ebben azért nem vagyok otthon biológiából, de nekem is kamunak hangzott, és azért inkább utánanéztem. Szóval röviden lehetségesnek is tűnik.


Betegségek esetén és gyógyszerektől is lehet zsír a vizeletben, amiből itt csak annyi a lényeg, hogy a szervezetben kerülhet zsír is a vizeletbe. A folyamatot már ismerik, hogy van ilyen. Lehetséges. Azt nem tudom a módszer mennyire hatásos és, hogy a fellazított zsírból mennyi kerül a vizeletbe és mennyi távozik a megszokott módon. Mindenesetre a szervezet tud ilyet a módszertől függetlenül. Kis idézet.


Cleveland Clinic - non-profit akadémiai orvosi központ:

Hová tűnik a testzsír, ha fogysz?


"Mi történik a testzsírral, ha leadsz kilókat – kiizzadsz, kipisilsz vagy kilélegzed?

A válasz igen, igen és igen.

Hogy a fenébe történik ez? „Segít megérteni..."

[link]


Ez egy orvosi oldalról:

Zsírtestek (rutin vizeletvizsgálat)


"a vizeletben lévő zsírtestek megfigyelése nefrotikus szindróma (a glomerulusok károsodása a vizeletben lévő fehérje elvesztésével) jele."

[link]


Lipiduria - wiki

"A lipiduria vagy lipuria lipidek jelenléte a vizeletben."

[link]

2022. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%

És talán még annyit, hogy a "kozmetikai ultrahang" egy régebbi technológia ami minden szövetre hat és káros is lehet. Szóval kérdező, több fajtája is van és nézz utána egészségügyi szempontból.



Pető Gyógycentrum:


"Miben nyújt többet az új generációs kavitációs ultrahangos zsírbontás?


Szemben a kozmetikai ultrahanggal, ahol a meleg hatás nem tesz különbséget a különböző szövetek között, a kavitáció egyenletes és ismétlődő mikro méretű vákuumbuborékokat hoz létre a sejt közötti térben


A kavitációs ultrahangnál lehetővé válik a specifikus szöveti roncsolás, ami azt jelenti, hogy egy „turbinahatásnak” köszönhetően, túlnyomás alatt, a zsírsejtek szétroncsolódnak, szétrobbannak, de a vérerek, a perifériás idegek, a bőr, az izmok és a kötőszövet,melyben az ultrahangot fókuszáljuk, ill.a környező szövetek mind épek maradnak. A szétesett zsírsejtek a nyirokrendszeren keresztül kiürülnek."


[link]

2022. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 dq ***** válasza:
100%

Hát én a kavitációsról nem találtam semmi megbízhatót. Csak arról, hogy megultrahangozzák a pácienst, és ennyit fogy, annyi mellékhatással, de arról hogy mi történik a zsírral, arról nem. A wiki[0] mindenesetre nem említi.


[0]: [link]

2022. júl. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sadam87 ***** válasza:
100%

#6

"a fellazított zsírból mennyi kerül a vizeletbe és mennyi távozik a megszokott módon."

A zsír nem távozik a szervezetből "megszokott módon". LEgfeljebb a bomlástermékei.

""Mi történik a testzsírral, ha leadsz kilókat – kiizzadsz, kipisilsz vagy kilélegzed?

A válasz igen, igen és igen."

Itt mondjuk később leírja, hogy a távozást a zsír bomlástermékeire érti, nem magára a zsírra. És eleve hagyományos fogyokúráról van szó. Szóval elég kevés köze van a kérdéshez.

"a vizeletben lévő zsírtestek megfigyelése nefrotikus szindróma (a glomerulusok károsodása a vizeletben lévő fehérje elvesztésével) jele."

Itt meg egészen konkrétan arról van szó, hogy milyen (nem túl kellemes) vesebetegségek hatására jelenik meg a vizeletben zsír. Nem volna tl jó, ha a kérdésben szereplő kezelés ezt okozná...

"Lipiduria - wiki"

Ez a link is leírja, hogy ilyen vesebetegség vagy zsírembólia esetén fordul elő. Egyik sem olyan hű de jó dolog. Semmiképp sem olyasmi, amit kozmetikai kezelés céljából szeretnénk előidézni.


#7

Ebben a linkben mondjuk következetesen sejtfalat írnak sejtmembrán helyett, szóval nem tűnik annyira megbízhatónak.


#5/#8

Aha, szóval ez lokálís kezelésre jó.

Egyébként ha jól értem, it inkább csak átrendeződik a zsír testen belüli eloszlása.

"Ultrasonic cavitation is meant to target small areas of fat and help contour your body. It isn’t a treatment for people who are trying to lose a lot of weight."

[link]

Persze sok helyen mást írnak.

"The bubbles then burst, breaking the fat deposits into the interstitial and the lymphatic systems where they are drained. The fat deposits are changed into glycerol and free fatty acids. Glycerol is then reused by the body while free fatty acids travel to the liver and are excreted as waste."

[link]

Szóval összességében a fene sem tudja.


Azt én még mindig nem értem, hogyha elroncsolják a zsírsejteket, akkor miért nem alakul ki gyulladás, de akkor biztos megoldják ezt is valahogy.

2022. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TappancsMancs ***** válasza:

Okés. Bomlástermékei téma - oké, nem vagyok otthon ennyire a biológiában. Viszont működhet, és ennyi látszik belőle. A hagyományos fogyókúra is a vizelettel távozás lehetőségére mutat rá, mint eset, mint folyamat.


A lényeg az egészből, hogy a folyamat valós és csak erre hoztam az idézeteket.


Szóval csak ennyi. Magára a távozási útra vannak példák, tehát ez a folyamat maga ténylegesen valós. :) Lehet gyógyszerektől, betegségnél, fogyásnál is. Az ultrahangos dolog vélhetően az egyik ilyen eset ezekhez.


"Azt én még mindig nem értem, hogyha elroncsolják a zsírsejteket, akkor miért nem alakul ki gyulladás, de akkor biztos megoldják ezt is valahogy."


Nekem is vannak fenntartásaim a módszerrel kapcsolatban. Pár tíz év múlva kiderülhet, hogy akik rendszeresen használták a kezelést, azoknál adott betegségek gyakoribbak. De legalább nem egy erős elfogyasztott szer, erős mellékhatásokkal. :)

2022. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!