Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudósok is látják mennyire...

A tudósok is látják mennyire elhisznek a közemberek mindent.....? Mindent?

Figyelt kérdés
Már a tudósok is kezdik feszegetni a határokat, hogy az emberek mennyire hisznek el mindent elsőre vagy felismerik a csillagban a kolbászt. A Proxima Centauriról, a Naphoz legközelebbi csillagról az Étienne Klein francia tudós által vasárnap megosztott fotóról kiderült, hogy a felvétel egy szelet kolbászról készült. Gondolom nem véletlen.... [link]

2022. aug. 5. 18:57
1 2
 1/16 TappancsMancs ***** válasza:
95%

Ez egy egyoldalú kapmány. Részben vannak totál kamu nem tudományos képek és egyebek a neten. Viszont a tudomány területén is vannak hiányosságok, tehát ez nem egyoldalú kérdés és pont ezért az emberek ezt keverik össze.


Láttam és látni a neten olyan régészeti leletet, amit tévesen terjesztenek. Simán lebuktathatnám. :) Simán. Viszont itt sem kétoldalú a kérdés!


Van ami valós lelet és téves a bemutatása.

Van ami valós lelet és nincs megfelelően bemutatva, pedig fontos sőt áttörés a közhiedelmeken.

És van nem létező lelet is - a többség és a cikk is csak erről a kérdéskörről szól, ami a témát megtévesztően leszűkíti!


Remélem kérdező érthető így röviden.

2022. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A nagy Levin ***** válasza:
93%
Nos, én elég sok kolbászkarikát láttam életem során, ezért minimum gyanús lett volna, de mivel egy tudós (ha nem is csillagász) publikálta, jó eséllyel én is be..opom. Úgyhogy jogos és jó ez a figyelemfelkeltés.
2022. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 TappancsMancs ***** válasza:
43%
Levin had mondjam azt, hogy nem jogos. Vagyis úgy is mondhatjuk, hogy nem jogos. A kérdéskör többrétű és lefed sok egyebet az ilyen, ahol csak a tudományt "védik" (úgymond). Gondolom érted. Mint a politkában is (bár ne menjünk bele) ott is lehet felhozni kritikákat sok téren viszont nem csak az egyik oldalról leht. Az egyik oldali pol. kritika is ugyanilyen a teljességet elfedő és becsapós. Gondolom az egyes választ el is kerüli az emberek figyelmét az egykulcsos témákhoz szokottság miatt. :)
2022. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 TappancsMancs ***** válasza:
69%
Remélem nem érted félre :)
2022. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 TappancsMancs ***** válasza:
81%
És van amúgy olyan lelet is amiről azt hiszik, hogy kamu (többnyire azt hiszik) pedig valós. És ennek is vannak változatai. Na remélem nem bonyolítottam meg... :)
2022. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A nagy Levin ***** válasza:
82%
Igen, jobban belegondolva ez kétélű "fegyver". Egyrészt figyelmeztet, hogy nem kell mindent elinni, ami az interneten van. Másrészt sokan mondhatják, hogy hopp ez a tudós hazudott, akkor lehet, hogy a többi is hazudik időnként.
2022. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 TappancsMancs ***** válasza:
82%
Nem így értem. :) Amúgy akár még ez is képbe jöhet. A tudományt sem kell mindenben védeni. Egy nagyon ismert példa a sok közül. Colubusról még mindig handabandázik a tankönyv, pedig tudjuk mi a helyzet vele kapcsolatosan. :) Ezekről a cikk és a kampány már nem szól és egyoldalúan védi a tudományt. :)
2022. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 TappancsMancs ***** válasza:
82%
Ez olyan "mindkét fél hibás ebben abban" eset.
2022. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krwkco ***** válasza:
100%

Egyes tudósok hamisíthatnak, tévedhetnek, hazudhatnak vagy viccelhetnek.

De a tudományos kutatás szerkezetét az jellemzi, hogy ha valaki publikál valamit, akkor mások megpróbálják reprodukálni. Vagy azért, hogy továbbfejlesszék vagy csak ellenőrzés céljából. A cáfolatból is remek közleményt lehet írni.

Ezért bár az egyes eredmények között előfordulnak tévedések, de a tudományban általánosan elfogadott információk igazak. A kor tudásszintjének megfelelően. Ami mindig jóval magasabb volt és lesz a nagyközönség vagy az átlagos egyed tudásszintjénél.

2022. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9%
A világjárvány megmutatta, hogy azért az emberek nem vesznek be mindent, amit a tudósok mondanak. A tudomány elvesztette tekintélyét (már ha volt neki).
2022. aug. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!