Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Genetikai hovatartozást...

Genetikai hovatartozást végeznének rajtam, közemberen? (értelmesebben lent)

Figyelt kérdés
Csak rövidebben szerettem volna megfogalmazni fent, de arról lenne szó, hogy csinálnak olyan vizsgálatokat, amivel meg lehetne állapítani, hogy genetikailag mi vagyok? Tudjátok, amikor meghatározzák, hogy ez és ez a gén,- vagy nem tudom pontosan mi, mert nem értek hozzá- ebben a bizonyos népcsoportban gyakori. Kíváncsi vagyok rá, hogy vajon miből vagyok összerakva. És ha csinálnak ilyet, hol érdeklődjek, és kb mennyibe kerülhet?
2010. okt. 5. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Hú, hát ez nem ilyen egyszerű, ráadásul iszonyat drága. És nem is nagyon fogja megmondani, hogy genetikailag hova tartozol.
2010. okt. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem olyan génspecifikus az etnikai hovatartozás ha jól tudom

pl. lengyel-magyar nem csak két jó barát de számosan a két országban kőkorszakig visszavezethetőek genetikai adataik alapján

2010. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem gondoltam volna, hogy ennyire visszamenőleg "közös szálon" vagyunk velük. Meg így tényleg nem lenne értelme, amikor felmerült ez a genetika dolog valahol, a hozzáértők mindig engem hoztak fel példának, hogy bennem biztosan van lengyel. Na mindegy, csak érdekelt volna a dolog.

2010. okt. 5. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyesmire gondolsz:


[link]


100 dollár körüli összegért csinálják, és kapsz egy térképet, amelyen láthatod, hogy őseid kb. milyen útvonalon jutottak el a mai lakóhelyedre.

2010. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez a genograpfic project nem is arról szól, amit a kérdező kérdez, és nem is azzal a felbontással, amire szükség volna.
2010. okt. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!