Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az elektron, mint kvantum...

Ha az elektron, mint kvantum egység, fénysebességel halad, akkor annak hullámossza, és amplitudója befolyásolja, az általa megtett út hosszát?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy például veszünk, egy 1 Mhz frekvenciájú rádió hullámot, aminek hullám hossza 300m, odáig világos, hogy ez annyit tesz, hogy a hullám, 300m alatt, eléri amplitúdojának, mindkét végleti állapotát, majd onnan ismétli magát.

A kérdés arra irányúlna. A kvantum egységnek, azt a példában említett 300m-es szakaszt kell tekinteni, ami megfelel a hullámhossznak, és ez a szakasz terjed tovább fénysebességgel? Vagy maga az elektron a kvantum egység, aminek végig kell mennie, a hullámhossz és amplitudó által meghatározott úton, és ezen az úton halad végig fénysebességgel?

Lehet teljes blődség, amit kérdezek.



2022. aug. 9. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elektron nem halad fenysebességgel.


Különben pedig egy hullamcsomagként terjed, és ennek a csoportsebesseget hivjuk az elektron/foton sebessegenek. Ami nem egyetik meg a hullam fazissebessegevel, ami a hullam hullamfrontjainak a sebessege.

2022. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem fotont akartál írni elektron helyett.


Engem is érdekelnek a válaszok.

2022. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak a hullámhossz nagysága miatt, gondoltam elektronra, mert a fotonoknak nanométeres hullámhosszai vannak, így számomra jobban elképzelhető az elektronok viselkedése. Plusz ezen felűl bonyolítja az, hogy míg a foton spinje egész, addig az elektroné csak fél, ami ha minden igaz, pont, azt állapotot mutatja, amire gondoltam, hogy a fénysebességgel megtett útja alatt, fordul egyet önmaga körül, illetve elektron esetén, ha ezt jelenti a fél spin, akkor egy fél fordulatot tesz, és fél fordulatban nem tudjuk mit tesz, vagy szimplán csak egy elektron fordulathoz, ugyan annyi út kell, mint egy fotonnak, két fordulathoz.
2022. aug. 9. 22:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3# Nem feltétlen baj, ha így képzeled el a spint, de azt tudnod kell, hogy a spin kvantumfizikai tulajdonság, nem en egy klasszikus fizikából ismert folyamat hozza létre.


Az emített rádió hullámok fotonokból állnak, nem elektronokból.

2022. aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!