Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Dunának mennyi ideje van...

A Dunának mennyi ideje van hátra? Kb. milyen időtávban fog teljesen kiszáradni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szakértő, de engem meglep, hogy a Duna medre mennyire sekély a szélein már most. Az igazán mély része középen van, és ha az aszály hatásai exponenciálisan nőnek, szerintem az se fog örökké tartani. Egy ilyen nagy folyamnál a jelen tendenciáknál mennyi időre lehet még számítani?
2022. aug. 11. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Duna felettünk és alattunk mindenhol be van vízlépcsőzve. Bős-Nagymaros emléke miatt nálunk politikai tabu annak felvetése, hogy nekünk kellene építeni 1-2 duzzasztót a folyóra. De ez előbb utóbb elkerülhetetlen lesz.

Mert hagyján, hogy a hajózást akadályozza. Hagyján, hogy a mezőgazdasági öntözést gátolja. Hagyján, hogy Paks(2) hűtővíz ellátása veszélyezteti. De még sok millió ember ivóvíz ellátását is veszélybe sodorhatja, akiket a Dunából, partiszűrésű kutakkal látnak el ivóvízzel, ide értve Budapestet is.

2022. aug. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nem tudom. Kellene hozzá egy 100 éves Duna vízszint diagram. Az alapján lehetne megnézni az alakulását. És itt nem az időszakos alacsony vízszint a legfontosabb, hanem az éves szint amilyen volt.
2022. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A Duna várhatóan sosem fog kiszáradni (oké, sokmillió, milliárd éves időskálán persze), legfeljebb nem fog eljutni a Fekete tengerig, hanem menet közben valahol elfogy belőle a víz (időszaktól függően feljebb vagy lejjebb). De ettől még a Fekete erdőben továbbra is eredni fog, és ami ott ered azt továbbra is Dunának (Donau) fogják hívni, csak (számunkra) legrosszabb esetben nem fog tudni elfolyni a magyar határig, hanem hamarabb elfogy belőle a víz valahol, menet közben.
2022. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!