Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi lesz az univerz...

Szerintetek mi lesz az univerzum végső sorsa?

Figyelt kérdés

2022. aug. 12. 16:23
A kérdező szavazást indított:
örökké gyorsulo tágulás
lassulo tágulás(de soha nem áll meg)
tágulás megállása (utánna zsugorodás)
15 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelenlegi elképzelésünk szerint az adatok alapján a “big chill” a legvalószínűbb.
2022. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Végül mindenki megunja, egy ideig még kapható lesz szezonális leárazások alkalmával a TESCO-ban, majd onnan is végleg kikopik.
2022. aug. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Idézetek "A távoli jövő idővonalából". Wikipédia: [link]


22 milliárd év múlva ->


A világegyetem vége a Nagy Repedés elmélet szerint. Ehhez az kell, hogy a sötét energiáról alkotott modellben a w tényező -1,5 legyen. Ha ez kisebb, mint -1, akkor az Univerzum folyamatosan tágul, és a megfigyelhető világegyetem mérete egyre csökken. 200 millió évvel a repedés bekövetkezte előtt a galaxishalmazok szétesnek. 60 millió évvel a vége előtt a galaxisok kezdenek lassan széthullani. 3 hónappal a vég előtt a bolygórendszerek sem maradnak egyben, s végül minden szétesik atomokká. 10−19 másodperccel a vég előtt az atomok is szétesnek. S ahogy a kozmikus skála eléri a Planck-időt, a kozmikus húrok megsemmisülnek, ahogy a téridő szövete is. A Világegyetem eljut egy olyan szingularitásba, ahol minden távolság végtelenül naggyá válik (szemben a Nagy Reccs elmélettel, amelyben minden anyag végtelenül koncentrálódik). Jelen számítások szerint a w = -0,991, így ez a lehetőség valószínűleg nem fog bekövetkezni.


150 milliárd év múlva ->


A világegyetem kb. 1 kvadrillió fényév méretűre tágul. A hozzánk legközelebbi M81-es galaxiscsoport, amely most 11,4 millió fényévre van, addigra 100 milliárd fényév távolságra kerül. A GN-z11 nevű, mérések szerint ma a legtávolabbi galaxis (32 milliárd fényév) ekkorra 200 trillió fényévnyire lesz tőlünk. A kozmikus mikrohullámú sugárzás 0,3 K-re hűl, jelenlegi technológiával kimutathatatlanná válik.


10^12 (1 billió) év múlva ->


A legkorábbi időpont, ameddigre véget ér a galaxisokban a csillagkeletkezés, mert elfogynak az ehhez szükséges gázfelhők. Az Univerzum tágulása lehetetlenné teszi a Nagy Bumm elmélet igazolását


10^{10^{120}}} év múlva ->


A legtávolabbi becsült időpont, ameddig a világegyetem eléri végső energiaállapotát. Ezután a világegyetem abszolút nulla fokra hűl le.


A legtávolabbi időpont (nem tudom leírni).


Egy, a teljes világegyetem becsült tömegével megegyező tömegű fekete lyukat tartalmazó hipotetikus doboz kvantumállapota Poincaré-ismétlődésének becsült ideje (feltételezve Linde káoszos inflációmodelljét olyan inflatonnal, amelynek tömege 10^−6 Planck-tömeg.) Ez egyet jelent a világegyetem összes anyaga, a tér és az idő végével.


Nos a legutolsó időpontot értelmezni sem tudom. De valami ilyesmi vár ránk, eddig ezt mutatják az összegyűjtött bizonyítékok.

2022. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!