Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik előnyösebb az ember...

Melyik előnyösebb az ember túlélése érdekében - genetikai fejlődése szempontjából? Ha kb. 20 évente szaporodik és 60 évesen már dédnagyszülő, vagy ha 60 évesen vállal apaságot.

Figyelt kérdés
Tehát hogy kb. 100 év alatt 4-5 generáció, vagy 100 év alatt 2-3?

2022. aug. 15. 17:25
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Igazából így általánosságban ez nem elmondható, megválaszolható önmagában, mert ez az aktuális környezettöl függ, amiböl ott a Földön is még van böven.

Saccolni lehet ezt.:

Amennyiben tutira kijelenthetö, hogy biztosan az emberek többséga megéli az öregkort, akkor szerintem automatikusan ritkítja a gyerekvállalást, ha viszont nem, akkor potyogtatják amég lehet, lásd a 3. Világ beli országokat.

2022. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyorsabb generáció csere jobb genetikai alkalmazkodóképességet eredményez.


Bár az ember inkább társadalom és technológia szintjén alkalmazkodik.

2022. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Azért az a “60 után lenni először apa” kicsit meredek, nem? Mármint ha biztosan megél az ember egy viszonylag egészséges 100-120 évet akkor még úgy ahogy oké, de jelenleg szerintem ez kicsit sok. 80 körül lesz mire nagykorú lesz a gyereke s lehet azt sem éli meg. Nem hangzik túl emberségesnek az ,hogy mindenki direkt szülessen kiöregedő szülők mellé akik az életük nagy részében már nem lehetnek velük/ az együttöltött idő nagyjában ápolásra szorulnak stb. Szerintem a “gyorsabb generációváltás” több szempontból is jobb. Viszont nem feltétlenül 20 évesen mert az meg ma már kissé fiatalnak számít. Ahol javultak/ javulnak a körülmények ott az emberek maguktól kezdtek később és kevesebb gyereket vállalni, viszont szerintem 30-40 körül vállalni még mindig jobb mint 60-60 után először.
2022. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Hát én inkább választanék egy idősebb, érett szülőt, mint egd huszonéveset, aki még szinte gyerek. Én magam korán érő típus voltam, külön éltem 16 éves koromtól, szóval az átlagnál hamarabb önálló lettem. Ennek ellenére rengeteget változtam, értem, 20 évesen még abszolút nem álltam volna készen egy gyerekre. Bárki bármit mond, egy érettebb ember sokkal jobb szülő tud lenni.
2022. aug. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fizikálisan nagy teher a gyereknevelés, egy 20 éves játszva megcsinálja, amitől egy 40-es már kikészül, nem bírja emelni, mindene fáj, nem bírja a hajtást sem a gyerekkel, vinni-hozni egész nap.
2022. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!