Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hús mennyire fontos a szerveze...

Hús mennyire fontos a szervezetnek?

Figyelt kérdés
Kipróbálom, milyen hús nélkül élni, és már 30 napja nem ettem semmilyen formában semmilyen mennyiségben húst, és azt vettem észre, hogy nem nehéz. Csak, hamar elálmosodok. Máskor 11 ig fent vagyok, most meg 8 kor majd elalszok. Van ehhez köze?
2010. szept. 23. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
Az emberi gyomor számára a hús lebontása a legnehezebb, ezért jóllakottabban, energikusabban érezhetjük magunkat. A sikeres hús elhagyásához egy szellemi magasságot kell elérni, akkor autómatikusan nem is fogja már az ember kívánni, szüksége sem lesz már rá. Majd átáll a szervezeted! Gratulálok!
2010. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Fizikai munkát végző ember számára elég kellemetlen dolog a húsevés nélküli élet... Egyébként ha más formában veszel magadhoz fehérjét (bab, stb.), akkor a fáradékonyságon és a néha jelentkező erőtlenségen kívül nem lehet bajod.
2010. szept. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

A fehérjét aminosavak alkotják.Az emberi szervezet számára fontos un.:esszenciális aminosavak(9db)7et csak állati eredetű élelmiszerből tudsz bevinni,kivéve a gomba és a szója!Úgyhogy ha babon élsz kifingassz!!!:-))

Én 2és1/4évig nem ettem húst,nekem nem jött be!

Azóta inkább főleg húst eszek,és sokkal életerősebb vagyok!

2010. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szóval fontos. Egyrészt, mert tényleg vannak benne olyan tápanyagok, amiket abból, vagy leginkább abból szerezhetsz meg, másrészt meg az emberiség nem azért küzdötte fel magát a tápláléklánc csúcsára, hogy zöldségen éljen.
2010. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Elárulok egy nagy titkot: az ember mindenevő. Az emberi szervezetnek a működéshez szüksége van mind növényi, mind állati eredetű táplálékra. ha csak húson élsz, belehalsz. ha csak növényen élsz (és nem a világ minden pontjáról szerzed be a különféle, gondosan összeválogatott kajákat, lásd szója, és társai), akkor csak növényen élve is elpatkolsz. A fáradékonyság jele az, hogy a testnek tápanyag hiánya van, és próbál tartalékolni. Ezután, ha továbbra sem jut fehérjéhez, megkezdi az izomszövet lebontását, majd egy idő után leáll a sejtosztódás, és te szépen éhenhalsz. Sokkal egészségesebb egy kiegyensúlyozott étrend, amiben vannak fehér és vörös húsok, zöldség és gyümölcsök, sajtok, gabonafélék. Ezekre mindre szüksége van a szervezetnek.


Egyébként meg nézd meg egy tehén emésztését. Rendkívül sok mindenben eltér a mienktől. Mivel a növényi táplálék rengeteg, nehezen emészthető anyagot taralmaz (pl a rostanyag) így a növényevő állatok szabályosan roszthatják a gyomrukban, ezáltal jutnak hozzá a fehérjékhez, amire szükségük van.


Az emberi test hihetetlen jól bírja a szélsőségeket, de akár egy nehezen üzemelő gép, ő is szép sorban lekapcsolja a nem fontos dolgokat. Memóriakiesés, fáradékonyság, koncentrációzavar, eső vérnyomás, egyensúlyzavar, és társai.


Persze ha meg tudod fizetni, és kiegyensúlyozott félvegetáriánus étrendet folytatsz (és nem végzel fizikai munkát, nem vagy növésben) akkor életed végéig elélhetsz így, de nem lesz túl egyszerű... szigorú vegetáriánusként pedig nem túl kellemes élet vár rád, mert a fizikai aktivitást elfelejtheted nagyrészt, kóros vérszegénység és hasonló kellemességek várnak rád abban a 10-20 évben amíg a szervezet elvegetál.


Épp ezért gyereknek, fejlődő szervezetnek szigorú vegetáriánus diétát tartani szigorúan tilos, súlyos fejlődési rendellenességet okoz, mind testi, mind mentális téren. A csak húst nem, de egyéb állati termékeket fogyasztó gyerek felnőhet egészségesen, de a legtöbb esetben ők is hátrányban szoktak lenni a többiekkel. Lássuk be, a legtöbb aminosav húsból kerül a szervezetbe, mert így működünk. És nélkülük nehéz élni.

2010. szept. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
8%
Érdekes...én azt sem tudom milyen az íze...26 éve élek és még nem ettem pedig a torkomon nyomták már le (orvosi segédlettel) de kihánytam rájuk...úgy látszik így csak születni lehet. Nincs semmi bajom makk egészséges, energikus vagyok...a tudomány megbukott.
2010. szept. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ja, a lényeg a tudattól undorodok, hogy megölt állatot kéne megenni. Nekem ez immorális cselekedet...így születtem nem ilyen családból jövök mindenki húst zabál köszvényes, epe bajos...
2010. szept. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Húsz év múlva nem azt fogod írni, hogy a tudomány megbukott.

Szerintem addigra írni sem fogsz tudni.

2010. szept. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

nem fontos, ha a fehérjét máshonnan is be tudod vinni.

de én felfordulnék hús nélkül. :)

2010. szept. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%
en pedig undorodok tole, hogy a doglott novenyeket vagy allatokat kell ennem, ezert eszem allatokat es novenyeket is, en a paradicsomot is sajnalom annyira mint a csirket
2010. szept. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!