Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a Primatológiában (főemlős-kutatás) a legtöbb tudós nő?

Figyelt kérdés
Angol nyelvterületen már egyenesen egy "feminista tudományként" emlegetik emiatt.

2022. aug. 20. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Biológus vagyok, a szakmában a legtöbben nők…
2022. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Azért, mert a hamis nemi sztereotípiákat úgy a legkönnyebb megdönteni, ha a közeli rokonainkat vizsgáljuk. Gondolom ez sok nőt inspirál arra, hogy ezzel foglalkozzon. Erre a legjobb példa a bonobók társadalma.
2022. aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Általánosságban jobban érdeklődnek a nők az élőlényekkel foglalkozó tudományok iránt, mint a férfiak. Az orvostudományban és a biológia más területein is egész magasan vannak reprezentálva a nők.


Állítólag már csecsemőkorban, illetve más főemlősöknél is kimutatható, hogy a fiúk tárgyak, míg a lányok emberek iránt érdeklődnek jobban. Lehet erre lehet visszavezetni.

2022. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
81%
Ez nem meglepő, én meg egy egyetemen tapasztaltam, hogy a viselkedésbiológiai osztályon szinte csak női oktatók voltak az alapképzésben. Sok nő dolgozott ott. Ezek szerint viselkedésbiológia általában jobban érdekli a nőket; pszichológia meg emberek közti kapcsolatok úgyszintén.
2022. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

biológusként nem lehet megélni, a fiúkat meg úgy nevelik, hogy 0. szempont legyen a megélhetés

úgyhogy akiből etológus lenne az szépen elmegy gyógyszerésznek vagy állatorvosnak

2022. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
#1 Ezt mondja a kérdező is, te értetlen! Ez a baj a nőkkel.
2022. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem ezt mondja, te értetlen primitív majom :) azt kérdezte, hogy a szakirányon belül miért van annyi nő, ami annak függvényében, hogy megerősítettem, hogy az egész szakmában többségben vannak a nők, nem meglepő.


Ezt jól benézted, szívesen.


Jah és a nettó 400ezeres fizetésemmel vidéken nem panaszkodom a megélhetés miatt :)

2022. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván az egész szakmában a legtöbben nők.


Az meg, hogy majmozol, egy nagyon primitív dolog. Érettségim van, de kevésbé vagyok bunkó.

2022. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
66%
#8 már nem azért de az “ez a baj a nőkkel” elég szexista és nőgyűlölő mondat. És elég bunkó is…
2022. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Mit jelent az, hogy szexista?


Nem lehet nem szexistának lenni.


Amikor lemajmozol mást, vagy a töketlenségére hivatkozol, az mind sért valami általatok vélt baromságot.


De ez egy baromság. Mert nem sért, ahogy más kijelentése sem. Csak szimplán bunkóság. Amire még csak meg sem sértődhetsz, ha valami nevetséges okból a hierarchiában feletted áll. Ha meg alattad áll, akkor meg minden szarért leszidhatod, megsértheted, ő meg nem tehet semmit.


Mentális vagy érzelmi különbség nem teszi a másikat magasabb szintre, se alacsonyabbra. Így kéne lenni, de sajnos nem így van.

2022. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!