Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A naptevékenység nagyobb...

A naptevékenység nagyobb hatással van a Föld klímájára, mint maga az emberiség?

Figyelt kérdés

2022. aug. 23. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
A naptevékenység igen. Ha csak a mostani klímaváltozás okára gondolsz, akkor nem.
2022. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
57%
A legalapvetőbb az a fény és hősugárzás ami a Napból jön. Ez a legesleglényegesebb része az időjárásnak és a klímának is. Nagyjából a Nap sugárzásának fele látható fény és kb a fele hősugárzás. Egy kis mennyiség meg egyéb. A napfoltot ami engem illet kérdésesnek tartom a témában, mert nagyon kicsik a Naphoz képest - mivel ez manapság téma. De nem mentem bele a napfolt kérdésbe. Viszont szerintem ha a Nap össz sugárzása csak pár %-ot változik annak már lehet következménye. Szerintem.
2022. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

A kérdés helyesen talán így nézne ki: "A naptevékenység változásai nagyobb hatással van a Föld klímájára, mint maga az emberiség eddigi környezetformálása?"

Persze jó lenne tisztázni, hogy ezt lokálisan vagy globálisan akarjuk-e vizsgálni, illetve milyen időskálán. Ha itt és most, akkor egészen bizonyos, hogy az emberi tevékenységek összessége (ne felejtsük el, hogy több ezer éves múltra nyúlik vissza az erdők kivágása, a mezőgazdasági művelés, öntözés, bányászat, stb.) sokkal nagyobb mértékben meghatározza a jelenlegi klímát, mint a Nap ciklikus változásai.

2022. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
És olyan részletek is benne vannak, hogy a fák hűtik a talajt és a környezetüket vs kevesebb erő már önmagában is melegít. Ráadásul azt a sok fát és erdőt amit kivágtunk eddig többnyire el is tüzeltük vagy elkorhadt a talajban. Egy tárgyalt részlete a közvetlen melegítés, vagyis egy tűzrakás ami melegít, egy autó ami melegít, egy hűtőszekrény és egy gyár is mind melegítenek, hőt termelnek közvetlenül is. Még a megszaporodott népesség is hőt termel, mert az ember maga testhőt termel. És a népesség hát nem kicsit növekedett és ezekre is lehetne számításokat végezni.
2022. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!