Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha azon bolygón élnénk aminek...

Ha azon bolygón élnénk aminek van egy gyűrűje és valami miatt megoldható lenne ott élni akkor ha felnézünk égre látni fogjuk bolygó gyűrűjét is?

Figyelt kérdés
Földön felnézünk égre látjuk napot meg holdat csillagokat is látjuk ha gyűrűs bolygón élnénk és felnéznénk égre gyűrűt is látnánk vagy azt nem látnánk csak fekete sötét eget esetleg csillagokat látnánk? Kösz

2022. aug. 31. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ.

Ha valami megvilágítja, akkor természetesen látnánk is. Éjjel lenne igazán látványos, délben inkább sötét vonal.

2022. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
szerintem éjjel kb úgy "világítana" mint nálunk a hold
2022. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg sokkal jobban, mivel hatalmas felülete lenne a Holdhoz képest.

Meg persze sokszor lehetne követni rajta a Föld árnyékát. Nagyon látványos lenne.

Amúgy volt időszak, amikor a Földnek volt gyűrűje.

2022. aug. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 TappancsMancs ***** válasza:
82%

Látható lenne és valahogy úgy látszana mint a Hold és éjjel és nappal. Vagyis a megvilágított része látszódna és az érnyékos az nem - mint a Hold esetén is.


Ahol meg nincs megvilágítva ott semmi sem látszódna, mint a Holdnál is az égbolt érvényesül. A csillagokat persze éjszaka a megvilágítatlan része is kitakarná.


[link]

[link]


Nagyon ritka a "bolygófény" láthatósága a Holdnál, ami a napárnyékos rész ritka láthatóságát jelenti a Földről visszavert bolygófény miatt. Nagyon halványan bizonyos időnként látszik szabad szemmel a Hold árnyékos oldala is. Nagyon kicsit, nyilván nem úgy mint a napfényes részen. Itt van ilyen kép.

[link]

[link]


Viszont egy gyűrű esetén lenne még érdekesség. :) A saját gyűrűjéből a bolygó kitakarna az árnyékával részeket és az is látszódna az égen.

[link]


Valamint a gyűrű is kiárnyékolna a bolygóra eső fényből és gyakoriak is lehetnének a gyűrűárnyékos idők.

[link]

2022. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 TappancsMancs ***** válasza:
70%

Na csináltak róla képet. Itt van. És szerintem is, mint már írták a Holdnál sokkal erősebb éjszakai fényt adna. Valószínűleg a hajnal közeli világossághoz is közelítene.

[link]


Itt még van két kicsi kép:

[link]

2022. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Ha közel lenne a gyűrű és ott élnének a nagyszüleid, még integethetnél is nekik. Kérdeznéd, hogy Nagyi ott esik?
2022. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
55%

Ha a Naprendszer egy csillagködben lenne az lenne biztos nagyon szép.

[link]

2022. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok benne biztos, hogy annyira nagyon fényes lenne. Oké, sok fényt visszaver, de az égbolt elég jelentős részén szóródna szét, szerintem inkább lenne hasonló az élmény egy nagyon fényes Tejút látványához, mint a Holdéhoz.
2022. szept. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:
56%
Hát 8 valahogy ezt nem osztom. Persze szerintem kategória... :) Én nem az égitestek jelenleg látható fényességét venném viszonyításhoz, hanem a közelségüket. A Tejút nagyon messze van és a Hold meg közel. Szerintem a közelsége lényegesebb.
2022. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
A Hold sem tűnne olyan lámpaszerűen fényesnek, ha egy kis korong helyett hosszú, széles csíkban oszlana el a fényessége.
2022. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!