Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges szerintetek, hogy...

Zenon kérdése:

Lehetséges szerintetek, hogy egy napon létrehozzuk a mesterséges gravitációt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy fizikailag megvalósítható lehet-e

egy űrben haladó test belsejében,űrhajóban/űrállomáson az,

ugyanúgy járjunk a lábunkon,minden test nyugalmi állapotban ,,heverjen",mint a Földön.Ismerősöm szerint nem lehet,mert puszta tömegvonzáson alapul,az meg nincs akkora egy ember által épített objektum esetében.Mit gondoltok erről?


2010. szept. 24. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha máshogy nem, akkor szerintem az űrodüsszeia valamelyik részében alkalmazott technikával lehetséges. A centrifugális erőt kell kihasználni.


Másféle megoldás szerintem nagyon körülményes volna. Meg ha földi/holdi tömegű testet raksz az űrhajó aljába, akkor a tömegvonzás jó erősen magához vonzana mindenféle űrszemetet. Szerintem.


A harmadik lehetőség, hogy nem az űrhajót alakítjuk át, hanem az emberi testet, génmanipulációval. Szerintem még ez is sokkal egyszerűbb volna mint az igazi mesterséges gravitáció. Ezt az 5letet a spektrum tv-n láttam tán. Létrehoznánk egy űrutazó emberi fajt, aminek olyan szerkezete és működése volna, hogy nem igényel gravitációt, nem lép fel csontritkulás meg hasonlók. Azonban valószínűleg ez a faj soha nem léphetne bolygó felszínére :(

2010. szept. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges. Elég sok lehetetlennek kikiáltott dolgot létrehoztunk már. A probléma azzal lesz, hogy olyan erőt kifejtő készüléket alkossanak, amik nem (elektromos/mágnese) polarizáción alapulnak, ezért egyformán hatnak minden testre.


"Létrehoznánk egy űrutazó emberi fajt, aminek olyan szerkezete és működése volna, hogy nem igényel gravitációt, nem lép fel csontritkulás meg hasonlók."


Ehhez kb annyit kellene csinálni, hogy kiiktassák a testnek azt a képességét, hogy a felesleges(nek ítélt) csont és izomszövetet lebontsa.

2010. szept. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
igaza van az ismerősödnek, nem tudunk akkora dolgot építeni, hogy a köztünk és az objektum közötti gravitációs vonzást akár csak érezzük is
2010. szept. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz mesterséges gravitáció alatt.

Ha azt, hogy egy jókora tárgy a tömegvonzásával gyorsít téged maga felé, akkor ez valóban nem egyszerű feladat, mert a jelenlegi technológia mellett nem tudunk eléggé nagy tömegű tárgyat építeni.

Ragaszkodunk ahhoz, amit írtál! Eszerint: "... egy űrben haladó test belsejében,űrhajóban/űrállomáson az,

ugyanúgy járjunk a lábunkon,minden test nyugalmi állapotban ,,heverjen",mint a Földön"

Ez megvalósítható. Ekkor ugyanis nem tettél semmiféle kikötést, csak azt, hogy minden tárgynak legyen egy adott irányba ("lefelé") mutató állandó nehézségi gyorsulása. Ha nem tévedek, az Einstein-féle általános relativitáselmélettel kapcsolatban olvastam azt a példát, hogy ha egy liftkabint állandó g-vel gyorsítunk, akkor a kabinban állva nem tudod eldönteni, hogy ezt most az aljára szerelt rakéták okozzák vagy pedig egy nagy tömegű tárgy gravitációja.

Ha pedig csak ennyi a kitétel, akkor ez egy kellően nagy átmérőjű forgó rendszerrel megoldható (a rakétás gyorsítás egy idő után relativisztikus problémákat vet fel).

2010. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Phoney ***** válasza:
Ha a tudomány kideríti, hogy mi is a gravitáció (mert most is vannak elméletek, pl "egy erő, ami Van", "egy erő, ami nincs, csak 3d-ben torzan éljük meg a 4d-t", meg még 1-2), akkor talán. De szerintem is egyszerűbb lesz más módszert találni gravitáció helyett.
2010. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mesterséges gravitáció létrehozható egy űrhajóban, ha kellő sebességgel forog körbe-körbe
2010. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A centrifuglális erőt kihasználó megoldással is van probléma, pl bazinagy kihasználatlan helyek lennének az űrhajó közepén.
2010. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jók a válaszok,köszönöm.(Éppen az Alien 2 című filmet néztem, mikor ez a feltevés eszembe jutott.)Tehát a centrifugális erő lehetne egy megoldás.Ha jól értem,eszerint gyorsan forogna a test,amiben az űrhajósok tartózkodnának,így nem lebegnének,hanem egy lefelé ható erő miatt képesek lennének a lábukon állni vagy ülni.Igaz?
2010. szept. 25. 15:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen. Bár a lefele relatív fogalom, helyesebb azt mondani, hogy az űrhajó külső fala felé hatna az erő. :)

És ez már a mai technológiákkal is megvalósítható. A közepén pedig nem lenne nagy üres hely sem, mivel oda nagyon szépen beférne egy vagy több rakéta, napelem vagy akármi más, aminek nem szükséges a gravitáció.

2010. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem meg egy bazi erős mágnes és egy vascipő megoldaná a helyzetet:D
2010. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!