Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik-e mesterséges? Mi a...

Létezik-e mesterséges? Mi a pontos megfogalmazása? (olvasd el a kiegészítést fontos! )

Figyelt kérdés
Én kételkedem abban, hogy létezik olyan, hogy mesterséges, azon elképzelésből kifolyólag, hogy minden a temészetből származik. Például nézzük a mesterséges fény-t, ahhoz kell ugye villany és izzó, az izzót elkészítette egy ember. Az ember a természetből származik, az üveg szintén, a hő amivel előállítják az üveget, azt is a természetből vett anyag például szén égestéséből származik amit egy természetből vett anyag segítségével gyújtottak meg, és így folytathatnám oldalakon át. A lényeg az, hogy ha ezt vesszük alapul, hogy minden a természetből származik akkor nincs is mesterséges nem? + Ha azon elképzelést számításba vesszük, hogy az a mesterséges, amit az ember állít elő, akkor egy kérdés, miért számítjuk külön az embert? A természet úgy alkotta meg a folyót hogy szállítsa a törmeléket, és ahol lassabb "lerakja" (építés) akkor az ember csak egy sokkal bonyolultabb folyó nem? Mitől lesz az mesterséges mely más működéssel bonyolultabb tevékenységgel hoz létre valamit? ( most a gondolkodást ne úgy képzeljük el, hogy ez kiváltság mivel, az ember is azt csinálja, amit jónak gondol, ( a döntéseket is valami környezeti hatás alapján hozzuk meg, mint a folyó, meredek gyorsan, nem meredek lassan folyik, tehát fázunk pulcsit fel, melegünk van pulcsit le elven) Az igaz, hogy a folyó(vagy bármi hasonló példa) nem tud döntést hozni, de alkalmazkodik ahogy tud. Az ember ezt gondolkodással teszi meg. A nagy súly és eróziós hatás helyet mi észt kaptunk.
2011. okt. 10. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Leegyszerűsítve: az a mesterséges, amit az ember hozott létre. Ilyen alapon van olyan, hogy mesterséges. Például van természetes gát, és van, amit az ember épített. Itt a természetes nem azt jelenti (bár tényleg ezt sugallja), hogy a természet része, hanem hogy nem ember alkotta. Természetesnek hívjuk, ami emberi közreműködés nélkül jött létre. Mesterséges, ami emberi munka nélkül nem jött volna létre.


Kb. olyan, mint a "leszállni a buszról", pedig nincs is szárnyunk. Egyszerűen csak ilyen értelemben használjuk a "mesterséges" szót.

2011. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak egy kiragadott példa:


"A természet úgy alkotta meg a folyót hogy szállítsa a törmeléket, és ahol lassabb "lerakja" (építés) akkor az ember csak egy sokkal bonyolultabb folyó nem?"


Nem. A folyó a természet és a fizika törvényeinek engedelmeskedik, amikor alkot vagy épp rombol. Az ember pedig egy tudatos cselekvése során állít elő olyan dolgokat, amik a szükségleteit kielégítik, avagy az életét könnyebbé kényelmesebbé teszik. Az előbbi "cselekvésnek" nincs motivációja, míg az utóbbinak igencsak van! Az ember olyat is alkot, amit a természet soha sem fog.


maci

2011. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, csak annyit még ez csak a magyar nyelvben van így vagy más nyelvekben is hasonló jelentéssel illetik meg a mesterségest és a természetest? (tehát csak magyarul hangzik ellentmondónak?)
2011. okt. 10. 16:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Pl. angol:

nature - természet

natural - természetes


art - mûvészet, művi, mű-

artificial - mesterséges

2011. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint a neve is sugallja mesterség (szaktudás) szükséges az előállításához.
2011. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

16:02-nek.


Nem egészen jól fogalmaztam meg azt a mondatot.

Kérdés a motiváció, mitől teszi különbé, gondolj bele az ember jól érezze magát tesz valamit, vagyis kicsit lesarkítva elérni a legkisebb energia szintet) a folyó is el akarja érni a legkisebb energiaszintet.


(ember most ha szépet alkotunk vagy szükségtelent az élethez, azt is csupán jóllét motiválja ~~ nyugalom.

2011. okt. 10. 16:11
 7/12 A kérdező kommentje:
16:08-nek is tetszik a válasza
2011. okt. 10. 16:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Azon gondolkodom, hogy vajon mesterségesnek számít-e, ami emberi cselekvés eredménye, de nem tudatos, hanem valami mellékhatás. De nem tudom a választ. :))
2011. okt. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kérdező mielőtt elkezdesz filozofálni egy szón, győződj meg róla, hogy ismered a jelentését. :P semmi ellentmondás nincs abban, hogy mesterséges, csak a határok homályosak. de nincs is szükség igazán élesíteni őket. ha sétálok az erdőbe és keresztbe teszek két faágat, arra már mondhatom akár, hogy mesterséges.
2011. okt. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek gratulálok, jó a folyós példa. Bár sokan kétségbe vonják, az ember a "természetből származik", mert sokkal kényelmesebb hülyeségeket gondolni róla, mint tudományos szempontból vizsgálni, amihez ismereteket kell szerezni, ami fárasztó. Ami még pontosabban rávilágít a lényegre, az szerintem az, hogy nem csak onnan származik, hanem MOST is a természet része, annak elválaszthatatlan részeként MŰKÖDIK. Ez mindenki számára egészen nyilvánvaló lenne, aki a Természetet kívülről tudná szemlélni. De aki benne van, és nincs bizalma a természettudományokban, az folyton azon filozofál, hogy van-e szabad akarat, és ez hogyan egyeztethető össze a természeti törvényekkel
2013. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!