Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért érzem úgy, hogy rövidüln...

Miért érzem úgy, hogy rövidülnek a napok?

Figyelt kérdés
Úgy értem nem a nappalok, hanem a napok. Mintha kevesebből állnának, mint 24 óra, illetve mintha egy óra sem tartana egy óráig. Más is érzi így az utóbbi időben?

2022. szept. 5. 06:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyermekes szülőként én pont fordítva érzem... "Sose lesz már este?"
2022. szept. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél több az elvégzetlen tennivalód, annál rövidebbek a napok.
2022. szept. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mikor valamivel foglalkozol, akkor jobban repül az idő, tehát, ahogy előbb is írták, DE, szerintem aki idősödik kevesebb dolgot tud megtenni adott idő alatt, így a régi éned és a mostani lehet eltérően érezné ugyanannyi feladat mellett, hogy hogy repül az idő..
2022. szept. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos kor után kezdi ezt érezni az ember ☺
2022. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mit tehetek, hogy lelassítsam az időt?


Vannak olyan tényezők, melyekre nem tudunk hatást gyakorolni. Ha tetszik, ha nem, öregszünk, és akárhogy is nézzük, idővel csökken szervezetünk dopamintermelése, így hát az idő is felgyorsul. De megtanulhatjuk kihozni belőle a legtöbbet!


Próbáljunk meg gyermekként emlékezni, éljük meg a percet, ragadjuk meg a pillanatot! Szakadjunk ki a rutinból, csináljunk valami újat, ébresszük fel az agyunkat! Változtassuk meg az élményt, lépjünk ki a körforgásból, meditáljunk! Csempésszünk valami újat a napjainkba, változtassuk meg a környezetünk.


Vegyünk egy mély levegőt, ha úgy érezzük, minden rohan körülöttünk. Ne feledd, az idő múlásának érzése a benned ketyegő órának tükre!

2022. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam erről egy tudományos cikket, mindenre sajnos már nem emlékszem. Vmi olyasmi a magyarázat, hogy minél öregebb vagy, annál több idő van mögötted, és annál kevesebb előtted, így gyorsabbnak érzed az idő múlását, meg mindenki más is.

Kisiskolás koromban egy sima tanítási nap délelőttje alig akart eltelni, főleg, ha matekóra is volt benne. Egy nyári szünet, végtelennek, egy teljes év pedig az örökkévalóságnak tűnt. 47 évesen egy nap pár órának, egy év meg 3-4 hónapnak tűnik.

Ja, kiszámoltak vmi szorzót is. Ha 10 évesen ez az érték 1, akkor 40 évesen 1.8, 70 évesen meg már 3, de csak kb mondom, ilyesmi számok voltak a cikkben.

2022. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Rövidülnek a nappalok így rövidebb a nap aktív része, tele vagy teendőkkel (nem tudom, vannak-e gyerekeid, de ha nincsenek, akkor is pl. melóhelyen is felpörögnek a dolgok, ahogy mindenki visszatér nyaralásból), illetve öregszel és rövidebbnek tűnnek a napok.
2022. szept. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
gyorsabban forog a földa multkor egy ezred másodperc 5öd részével körbe ért és rekordott döntött
2022. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az unalom generálja a fáradtságot, és az unalomtól való menekülés generálja a rövid napokat.


Érdekes megfigyelni, hogy az unalom hogy megkínozza az embereket.


Én sose szoktam unatkozni, unalmas dolgokon se.

2022. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elég kevés professzor lenne, ha mindenki unatkozott volna, amikor több ezer oldalnyi dolgot megtanul.
2022. szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!