Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van a Földön olyan most...

Van a Földön olyan most létező lény amely nem illeszthető be a LUCA modellbe? Amellyel nincs közös ősünk?

Figyelt kérdés
2022. szept. 5. 18:04
 1/7 A kérdező kommentje:
vagy akár kihalt lény?
2022. szept. 5. 18:05
 2/7 anonim ***** válasza:

A LUCA meghatározása épp az, hogy minden földi élőlény közös őse. Tehát ha lenne ilyen, akkor a LUCA változna úgy, hogy megfeleljen a definíciónak.


"The last universal common ancestor (LUCA) is the most recent population of organisms from which all organisms now living on Earth share common descent—the most recent common ancestor of all current life on Earth."

[link]

2022. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"A LUCA meghatározása épp az, hogy minden földi élőlény közös őse."


ez nem válasz, hanem annak megkerülése melléduma.


de feltehetem úgy is a kérdést: létezhettek mára már kihalt lucák?

2022. szept. 7. 18:36
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
53%

#2 & Kérdező


Az igaz ,hogy minden mai élőlény visszavezethető egy közös ősre amit elneveztünk LUCA-nak. Csakhogy szinte biztos ,hogy messze nem ő volt az első és egyetlen létforma, pusztán csak az ő “vérvonala” maradt fenn. A kérdés is gondolom arra irányul ,hogy létezhetnek-e olyan élőlények amiknek saját LUCA-juk van s az nem azonos a miénkkel. A mi LUCA-nk mellett fennmaradhatott-e egy (vagy több) másik, természetesen úgy ,hogy a kettő szétválasztható legyen (pl: kétszer, egymástól függetlenül jelent meg és maradt fenn az élet) s ne arról legyen szó ,hogy ugyan úgy van közös ős csak még régebbi. Nos jelenleg nem tudjuk, viszont nem valószínű. Ez a fajta élet mindenhol elterjedt, a Föld legmélyebb kicsit is életre alkalmas bugyraiban is, szóval ha volt is más azt valószínüleg rég kiszorította. Talán-talán meglehet ,hogy valami nagyon eldugott helyeken vannak a mi “vérvonalunktól” független élőlények, de nem látok rá sok esélyt.

2022. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig de jól megválaszoltam volna én is. Csak előző válaszadó pont azt írta le, amit akartam.
2022. szept. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ez nem válasz, hanem annak megkerülése melléduma"

Nagyon nem vagy képben, de a beszólás az jól megy.

A LUCA nem egy faj, nem egy élőlény, pontosabban senki nem tudja, mi volt az. Ha esetleg tudni véljük, és utána találunk kivételt, akkor rosszul tudtuk. Úgyhogy még egyszer, csak neked: Ami élőlény ma a Földön él, az mind a LUCA őse.

2022. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"A LUCA nem egy faj, nem egy élőlény, "


Pontosan tudom hogy a LUCA csak egy koncepció nem egy élőlény NOHA evidensen KELLETT LENNIE első élőlénynek is, ez minden vitán felül álló evidencia.


", csak neked: Ami élőlény ma a Földön él, az mind a LUCA őse."


Hát ez a kérdés!!! Paul Davies: Az ötödik csoda c. kötete.


Röviden: korántsem biztos.


SŐt.

2022. szept. 8. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!