Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valakinek a pucér idegszálá...

Ha valakinek a pucér idegszálán végigsimítanánk egy nagyon puha madártollat akkor az csiklandozó érzés lenne vagy már fájna?

Figyelt kérdés

2022. okt. 18. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Az ingerületet a receptorok veszik fel, így valószínűleg semmit nem érezne az illető. Az agyat is néha lehet/kell úgy műteni, hogy közben a páciens a tudatánál van.
2022. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

"Az agyat is néha lehet/kell úgy műteni, hogy közben a páciens a tudatánál van."

Az agyban mint szervben nincsennek ingerület felvevő receptorok, azaz úgymond nem tud fájni az agy, nem tud fázni stb.

2022. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

2-es.

Nekem volt agyrázkódásom, és veszettül fájt.

2022. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
#2 az #1-es is erre utalt, hogy nem maga az ideg "érez", az csak közvetíti az információt a receptoroktól. Ergo az ideget magát simogathatja, nem fog érezni semmit.
2022. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

#3 No offense :) Fájdalomérzetet nem csak közvetlen idegi inger tud kiváltani, a fejfájás ennek jó példája. De ha idegi ingerület okozza, az érzet akkor sem kötelezően ahhoz a helyhez kapcsolódik, pl. vesekő fájdalom át tud sugárzódni hasba, herékbe, stb., de a részben közös hasi idegpályák miatt hányást is okozhat.

Az idegek általában receptoroktól kapják a jelet, de nyílt idegvégződések is vannak. Hogy ez milyen érzetként tudatosul, az attól függ, hogy az az ideg hogyan van "bedrótozva" az agyba.


[link]

[link]

2022. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%

Attól függően, hogy maga az ideg hogy van bekötve, úgy lesz értelmezve.

Ha egyáltalán hat rá a toll...

2022. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Nekem nem teljesen "csupasz" az idegszálam, levágták az egyik ujjam, és a helyénél van egy idegvégződés. Ahhoz ha valami hozzá ér inkább "zsibbadó" érzést kellt.
2022. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem az nagyon nagyon csikis érzés én nagyon kell tőle nevetnem
2022. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!