Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan alakult ki a sötét...

Hogyan alakult ki a sötét anyag? Saját elképzelésekre vagyok kívácsi,tudom, hogy senki nem ismeri az igazságot,de mégis miből alakulhatot ki?

Figyelt kérdés
az én saját elképzelésem nem ismerjuk a gravitáciot még teljesen és a bolygok és csillagok gravitácios ereje okozza, de ez csak saját vélemény

2022. okt. 23. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis az emberi fantázia működését szorgalmazod. Ennek semmi akadálya, csak rossz helyre jöttél, az az ezotéria műfaja. A tudományban nincs "vélemény", csak megismerés.
2022. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:
100%

Inkább a kultúra és közösség gyűjtőkategóriában a művészetek kategória, nem pedig ezotéria.

A regények/novellák, egyéb fantáziaművek oda valók, a sci-fi alapötletekkel együtt. És tévedés ne essék, kifejezetten nagyon szeretem ezt a műfajt, véletlen sincs semmi lenézés bennem, sőt.

2022. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"a bolygok és csillagok gravitácios ereje"

Ez biztos nem.

Van egy pár elképzelés, csak bizonyítani kellene.

Addig ezotéria.

2022. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 EagleHUN ***** válasza:

"nem ismerjuk a gravitáciot még teljesen és a bolygok és csillagok gravitácios ereje okozza, de ez csak saját vélemény"


Már leírták hogy ez biztos nem! Csak részletezném miért nem!

Egy egy csillag körül a bolygó pályákat és sebességeket nagyon pontosan ki lehet mérni és az pont azt adja amit a számítások is.

Vagyis egy pályán adott tömegek mellett, adott sebességek tartoznak és ez illeszkedik arra amit mérni tudunk.


Ami viszont nem illeszkedett az a nagyobb léptékben jelentkező például galaxisok körül keringő naprendszerek pályasebessége, sokkal nagyobb galaxis össztömegre utal mint ami látható és az egymástól való távolodásuk is más mint ami számolható volt.

Pont ez utal valamilyen nem látott és semmivel sem érzékelhető vagyis "sötét anyag" létére.


Pár dologra tudok gondolni - tippek következnek:

- Lehet még felfedezetlen tömeggel rendelkező és viszont reakció képtelen tehát nem érzékelhető részecske.

És ha ez nagyon nagy számban fordul elő akkor nagyon nagy tömeget képviselhet.


- A már felfedezett neutrínók is lehetnek sokkal nagyobb számban mint ahogy észlelni tudták. Tehát a reakció képességük kisebb mint amit becsültek / számítottak. Ha nagyobb számban fordulnak elő nagyobb az össztömegül is vagyis magyarázat a plusz gravitációra.

2022. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Miért gondoljuk, hogy minden ami körülöttünk van, annak világítania kell? Miért csak egy csillag AZ anyag?

Az én olvasatomban az a sötét anyag, ami NEM világít...

2022. okt. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez volt az első tipp.

Csakhogy: nem világít, nem ütközik, nem tapad, nem látható (fényben sem).

2022. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gofrisütő ***** válasza:
Szerintem csak azok a fránya kvantumok szivatnak minket. Ha teljesen máshogy viselkeskednek, mint az atomok, amiket alkotnak, akkor miért nem alkothatnak másjogy viselkedő anyagot?
2022. okt. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De, alkothatnak, mostanában kezdik ezt vizsgálni.

Sajnos az nem stabil, úgyhogy hamar hagyományos anyag lesz belőle.

2022. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mojjo ***** válasza:
76%
Atyaég...
2022. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!