Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miota allat az ember?

Miota allat az ember?

Figyelt kérdés
Wikipedia azt irja hogy az allatok orszagaba tartozunk. En ezt kikerem magamnak. Nekem az evolucios elmelet is egy bundanak tunik. Biztos hogy nem a majmoktol szarmazunk semmi kozunk hozzajuk. Mostanra mar biztos nincs legalabbis. Ezt csupan arra alapozom, hogy bem tartom esszerunek, hogy egy ket labon jarni nem tudo primitiv lenybol lett egy olyan aki letrehozta a gasztronomiat a kulturakat a politikat a nyelveket a stilust.

2022. nov. 18. 11:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
🤦‍♀️
2022. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
100%
Emlő s állatok vagyunk. Amúgy a férfiaknak miért van bimbójuk? És mi van azokkal, akiknek nagyobb mint egy nőnek, vagy fordítva? 🤔
2022. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, az evolúció elmélet sosem állította, hogy az ember a majomból fejlődött ki, ez régi tévhiedelem. Darwin sem állította ezt soha. Bár én is azt mondom, hogy nem vagyunk állatok, az viszont vitathatatlan, hogy evolúciós szempontból az állatvilágból eredünk. De ez nem úgy ment, hogy majom--->ember. A mai emberszabású majmok és az ember közös ősből származnak, ez az ős viszont nem majom volt.
2022. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, a legtöbb embernek rendes öntudata sincs.


És agresszívek.


Olyanok, mint az állatok.

2022. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim válasza:
69%

"ez az ős viszont nem majom volt."


Hanem?

2022. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
68%
15-ös, emlősállat. Mint mondtam, a majmok és emberek közös őse volt.
2022. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim válasza:
0%
De milyen emlősállat? Macska? Vagy elefánt?
2022. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
83%

#17

Ez valami poén trollkodás akar lenni? :D

2022. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Komoly dologrol beszelek, es kutattam egy kicsit, errol arrol, de felek megosztani ezt az elmeletet, foleg itt gyakorin, de talan nem veletlen jartam iskolaba. Eszembe jutott ez az mikor olvastam a kommenteket beugrottak dolgok, na most az elmeletem a kovetkezo.



1777 Maria Terezia- iskolarendszer kialakulasa.

Magyarorszag nepessege 1711-ben 4 millio fo.

1787ben 10 millio fo.


Igaz sokminden fejlodott akkor, de na es ha ez is szetepet jatszott? Hogy az iskolaban leamortizaltak a nepet nem azt mondom direkt... De hogy emberekbol osztonlenyek lettek elhittek hogy ok allatok holott mar reges reg nem. Az utana kovetkezo demografiai robbanasokat szerintem mar nem kell bemutatni... Ja es talaltam valami Malthus -elvet is, ami a mai furcsasagokat mind felsorolja.

2022. nov. 18. 12:37
 20/35 anonim ***** válasza:
89%

Az evolúciós fejlődés folyamatos de évmilliókban mérik. Nem úgy lettünk emberek, hogy két majom összebújt, és embergyerekük lett.

A tudósokban az is felmerült, hogy a csimpánzt rendszertanilag át kellene sorolni az emberek közé. Persze nem homo sapiens sapiens lenne. A genetikai állománya olyan nagyon hasonlít a miénkre, hogy felmerül ennek a lehetősége. Nem mondják azt, hogy „ő” a dédpapánk, csak azt, hogy közeli, oldalági rokon.

A modern ember 315 ezer évvel ez előtt jelent meg. Szóval nem tegnap.

A homo naledli sokkal-sokkal régebbi, a feltalált csontmaradványok 1-2 millió évesek. És ember, mégsem olyan, mint mi.


Egyébként nincs mire kikérned magadnak, és senki másnak sem.

Egyrészt ez egy tudományos besorolás, számos okos szempontot figyelembe véve. Nem teljesen ötletszerű.

Másrészt miben különbözünk, mondjuk más főemlősöktől? Az eszünk miatt?

Amit amióta létezik az emberiség, elsősorban arra használja, miből lehetne fegyvert készíteni a másik megölésére? Erre vagyunk annyira nagyon büszkék?

2022. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!