Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos értelmben mi...

Tudományos értelmben mi értelme van az élet kialakulásának és az élet fennmaradásának?

Figyelt kérdés

Nyilván ma se tudjuk, hogy alakult ki az élet, de nézzük mai szemmel a dolgokat. Tehát szervetlen anyagokból létrejön az élet, valahogyan. Onnantól az élőlények elkezdenek apró változásokon átesni hosszú idő alatt, ezzel a túlélést támogatja az evolúció. Oké, de ennek tulajdonképpen mi az értelme tudományosan?



Egy élettelen univerzum szempontjából nem mindegy, hogy élnek e baktériumok, vagy halak egy bolygó felszínén? Mert az oké, hogy az adott faj változásokon esik át a túléléshez, de miért is van szükség egyáltalán életre? Onnantól, hogy van élet, annak a fennmaradásához történnek a dolgok.


Az egyetlen dolog amikor nem mindegy, hogyha odáig jutna az élet, hogy az univerzum jövőjét meg tudná változtatni, de fogalmam sincs, hogy ez lehetséges e. De ha lehetséges is lenne, akkor se hozna létre egy élettelen üres galaxis azért életet, hogy majd 10^90 év múlva talán miattuk nem lesz vége az univerzumnak.


Bár az élet fennmaradásáról is írtam, maga az élet kialakulása a fő kérdés, de ilyen szempontból az is mindegy, hogy csak baktériumok, vagy halak vannak az óceánokban. De az evolúció értelmét persze könnyebben el tudom fogadni, bár azzal kapcsolatban se tiszta minden, de az alapja világos, maradjon fennt az élet.



2022. nov. 28. 17:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az értelme van valaminek egy szubjektív fogalom. És az én véleményem az, hogy kell hozzá egy alany, hogy ki számára van értelme.


Például kérdezek egyszerűbbet:

Van-e értelme a plázában eltölteni egy napot felesleges dolgok vásárolgatásával?

Kérdés kinek a szemszögéből nézzük:

-Adott esetben szegény szülők szemszögéből?

-Kő gazdag szülők szemszögéből, akik örülnek hogy ez még boldoggá tudja tenni a lányukat?

-A vásárolgató tinilány szemszögéből?

-Annak a szemszögéből, aki talán el sem akart menni vele vásárolgatni, de belement, mert "ő is menő akar lenni"?

-Az üzletek tulajdonosai szemszögéből?

-A kapitalista, globalista ideológia szemszögéből?

-A társadalmunk szemszögéből?

-Az emberiség szemszögéből?

-Az egész univerzum működésének a szemszögéből?


Szerintem még ez az egyszerű kérdés is összetett, nem hogy az élet értelme.

2022. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Az élet mozgatórugója, tehát az értelme az élet fenntartása.

Hogy az élet létrejöttének van-e ilyen értelemben vett értelme az egy megválaszolhatatlan kérdés.

2022. nov. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 fersk ***** válasza:
100%
A matematika egy tudomány. Matematikailag az élet (létrejötte, fennmaradása és amúgy minden) értelme = 42. Mint az köztudott... (by Douglas Adams)
2022. nov. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mint sokan írták, létrejött, mert létre tudott jönni. Spontán folyamatok ezek, ami pedig fenn tud maradni, az fennmaradhat, az hogy mit tekintünk értelemnek, nem a természettudomány része.

De egyébként a "ma se tudjuk, hogy alakult ki" részhez írnám, hogy azért van olyan elmélet ami egész helytálló.

2022. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, én úgy tudtam, hogy az abiogenezis se tudja megválaszolni ma érdemben az élet létrejöttét. Fú remélem jól írtam a tudomány terület nevét de amúgy szeritem nem írtam jól. xDDDD


Szóval hogy is van ez?

2022. dec. 19. 13:57
 16/21 anonim ***** válasza:
Azt nem tudják megmondani, hogy pontosan melyik folyamat(ok) által jött létre az élet, viszont tudnak mutatni több lehetségest is, amik működnek
2022. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ellentmondásos, hogy tudnak működő lehetőséget, de nincs bizonyítva a dolog. Nem úgy van, hogy senki se tudja a lényeget, csak vannak elméletek amik jónak tűnnek de nincs bizonyítva? Ergo nem tudjuk, jók e az elméletek!
2022. dec. 19. 14:08
 18/21 anonim ***** válasza:
Bizonyítva vannak olyanok, amik működnek, de nem tudjuk hogy melyik volt az, amelyik végbement (nagyon régen volt)
2022. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Arról van szó, hogy bizonyították, a föld korai állapotában az akkori viszonyoknak köszönhetően spontán létrejöhetett rengeteg féle fontos szerves vegyület. Ezek a vegyületek aztán természetesen tudtak reagálni is egymással, vízzel stb. Gyakorlatilag adott volt egy szerves vegyületekben gazdag közeg ahol hogy pontosan mikor, vagy hogyan alakult ki élet nem tudjuk megmondani a rengeteg lehetőség miatt. De ezek a kezdetben primitív reakciók egyre bonyolultabbakká tudtak válni, sok lépcsőben el tudtak jutni odáig, hogy kapcsolt folyamatokon keresztül fenn tudják tartani magukat, termelni tudjanak, el tudják szeparálni magukat a külvilágtól, és lassan kialakultak az első élőlények.
2022. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
De akkor azt állítjátok, hogy be van bizonyítva, hogy milyen esetekben alakulhat ki élet, csak nem tudjuk melyik történt meg? Én úgy tudtam eddig, hogy az élet kialakulása egy kérdőjel, de nem azért, mert nem tudjuk, hogy az X opció közül melyik ment végbe, hanem mert nincs biztos opciónk, hogy ez hogyan történhetett meg. Akkor ez nincs így állításotok szerint?
2022. dec. 19. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!