Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetséges ez?

Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Ha az Univerzum folyamatosan, gyorsuló sebességgel tágul, akkor hogyan képes megakadályozni a gravitáció azt, hogy a benne lévő testekre ez csak időben és térben hasson? Ez miért nem terjed ki a tömegükre és a térfogatukra is? Némi fogalmam van a relativitáselméletről, de távol állok attól, hogy az egészet megértsem.

2022. dec. 3. 16:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
#10 Miért szólsz bele olyan dologba, amiről fogalmad sincs? Téged ez szórakoztat?
2022. dec. 22. 18:31
 12/19 anonim ***** válasza:
27%

Ja elnézést nem bantasbol írtam,hogy nem érted. De az alább írt válasz nem hiszem, hogy helyes ezért nem ertheted.


"Biztos van ilyen erőhatás - de ez a térre hat, és nem a térben levő testekre. "

És mi van a testek atomjai közti térrel, az nem nő ha a tér mindenütt no? Ugye az atom nagy része tér. És akkor még jön az elmélet ami szerint : Anyag nélküli nincs tér. Tehát a Teret a "sötét anyag" terjedése hozza létre.


Szóval ezek ma még nem megvalaszolt kérdések. Tehát legfeljebb gondolni lehet,hogy így van vagy úgy de érteni...

2022. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Te valami ufóhívő vagy, vagy mi a lóf*sz? Relativitáselmélet és kvantumelmélet, hajrá, tanulmányozd ezeket pár évig, aztán legalább némi fogalmad lesz. Máskülönben még azóta sem értem, hogy miért szólsz hozzá ehhez a kérdéshez. Okosnak hiszed magad? Elárulom, nem vagy az.
2022. dec. 22. 19:58
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

Méregzsák!

Leírtad , hogy nem érted a relativitás elméletet. Most ezek után ki akarsz oktatni belőle. Szerinted ez igy mennyire hiteles?

Elolvastad a válszomat? Vagy legalább a tér különböző definicióit?

Szállj le a magas lóról...

2022. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Én vagyok a méregzsák? :D Azt mondtam, hogy nem teljesen értem, és rendkívül erősen kétlem, hogy te azon tudósok egyike vagy, akik teljességében értik. Erre nekiállsz összevissza beszélni, aztán csodálkozol, ha visszakérdezek és belédkötök. Na ki szálljon le honnan, okostojás?
2022. dec. 22. 20:21
 16/19 anonim ***** válasza:
27%

Láthatólag felkaptad a vizet mert minősítettél, holott én nem tettem ezt legfeljebb most a méregzsákkal. :)


Miért beszélek összevissza? Mi nem érthető azon amit leírtam?

Tér definiciója , sötétanyag ?

2022. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem a tér vagy a sötét anyag definíciójához kapcsolódik a kérdésem, ezeken jócskán továbbmegy, csak te ilyen szinten fogtad fel. Már megbocsáss, de a 10-es válaszod után nem tudlak komolyan venni. Hallottál már a matematikai tér fogalmáról? Tudod, Banach, Hilbert, etc.
2022. dec. 22. 20:50
 18/19 anonim ***** válasza:

Igen, hallottam.

?

2022. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A kérdés megfogalmazása elég problematikus. Mi az, hogy csak térben és időben hat, és a tömegükre és a térfogatukra nem? Ennek nincs értelme.


A gravitáció a téridő görbületét jelenti, és ezen keresztül befolyásolja az anyag mozgását. A Világegyetem tágulása a gravitációsan vagy elektromágnesesen kötött rendszerekre nem érvényesül, csak az egymástól távoli objektumok távolodnak egymástól.


Mi az, amit ezen kívül még tudni akarsz, vagy nem értesz?

2023. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!