Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetséges ez?

Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Ha az Univerzum folyamatosan, gyorsuló sebességgel tágul, akkor hogyan képes megakadályozni a gravitáció azt, hogy a benne lévő testekre ez csak időben és térben hasson? Ez miért nem terjed ki a tömegükre és a térfogatukra is? Némi fogalmam van a relativitáselméletről, de távol állok attól, hogy az egészet megértsem.

2022. dec. 3. 16:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem igazán érthető a kérdésed.

Mondasz példát arra, hogy mire gondoltál?

2022. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Psycho ***** válasza:
100%
Ötödjére olvasom el, de én sem értem a kérdést.
2022. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szóval: tény, hogy az Univerzum a fénysebességnél is gyorsabban tágul, és ehhez a táguláshoz valamilyen erőhatásra is szükség van. Viszont ez az erő számunkra mérhető és tapasztalható módon nem lép kölcsönhatásba olyan dolgokkal, amik kisebbek mint egy galaxis. És ez az, amit nem értek, hogy miért van.
2022. dec. 3. 22:29
 4/19 anonim ***** válasza:

"erőhatásra is szükség van"

NEM!!!

Erről nem tudunk sokat, de nem a világunk tágul a térben, hanem maga a tér tágul!

Tehát ha a világon minden egy helyben állna, akkor is pont ugyanígy tágulna a világ.

2022. dec. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy a tér tágulása magával vonz galaxisokat is(lásd vöröseltolódás). Azt pedig képtelenségnek tartom, hogy a tér tágulása csak ilyen mértékben terjedjen ki.
2022. dec. 3. 22:48
 6/19 anonim ***** válasza:

Valamit szerintem nem értesz.

A tér mindenütt ugyanúgy tágul.

Véletlenül úgy jött ki, hogy tőlünk 48 milliárd fényévre pont fénysebességgel tágul hozzánk képest.

Tehát 1 fényév távolságban - ami még mindig nagyon messze van! - 6 mm/mp sebességgel tágul.

Vedd észre, ha bírod.


Másrészt a tér ennél nagyobb távolságokon is pont így tágul... csak mi már azt nem látjuk.

Mi a problémád?

2022. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Talán valamit rosszul fogalmazhattam meg. Jól tudom, hogy a tér tágul minden egyes pontján, viszont az a kérdés lényege, hogy a térben elhelyezkedő testekre ez miért nem hat pl. a hadronok szintjén is. Tehát maga a tér nem jókedvében tágul, hanem lennie kell(ene) egy erőhatásnak is, ami ezt előidézi.
2022. dec. 4. 00:09
 8/19 anonim ***** válasza:
Biztos van ilyen erőhatás - de ez a térre hat, és nem a térben levő testekre. Azok nem mozognak ilyenkor, hanem csak a tér adott pontján maradnak, így erő sem kell nekik. Arról meg nem tehetnek, ha a tér pontjai egyre messzebb vannak egymástól.
2022. dec. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm, így már megértettem.
2022. dec. 4. 10:30
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Dehogy érted. Szerintem ezt senki se érti. Pl. Anyag nélkül nem létezik tér én meg úgy tanultam. Tehát e szerint ,hogy az anyag áll a tér még terjed olyan nincs. De én nem vagyok fizikus. Bar szerintem erre nincs egyértelműen bizonyított elmélet.
2022. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!