Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért tud jobban a CHATGPT...

Miért tud jobban a CHATGPT mesterséges intelligenciája magyarul mint egy átlagos magyar újságíró?

Figyelt kérdés
Ti is kipróbáltátok magyarul az openai.com - on?

2022. dec. 19. 14:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Csínját-bínját :D igen, én is lusta vagyok néha utána keresni.

Szaklapoknál nem meglepö a jó nyelvezet és helyesírás. Akinek igénye van a tartalomra annak a helyesírásra is van.

Remélem nem halnak ki annak ellenére sem, hogy egyre kevesebb rájuk az igény.

Nem is tudom min csodálkozok, mikor az egyszavas kampány és propaganda országa lettünk. Szinte naponta találkozok újabbnál újabb szavakkal-szóösszetélelekkel, pl. libbant és fidernyák. Rengetegen ö-znek folyamatosan riporterek is, müsorvezetök is.

Lehet, hogy át kellene térnem az újságokról a régiségekre :)

2022. dec. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én már láttam a ChatGPT-t is nyelvtani hibát véteni. Az egykori vezető szerkesztőnek igaza lehet. Magam sokat voltam/vagyok tudományos folyóiratoknál szakmai lektor, ott is előfordul nyelvtanilag, vagy ortográfiailag hibás szöveg (meg persze szakmai hiba), de alapvetően jó színvonalú tudományos szövegek születnek. (Mondjuk kiemelkedő szintet kb. 5-6% üt meg).
2023. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
(A ChatGPT magyar szövege volt hibás).
2023. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!