Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel lehetne, üvegbe marni,...

Mivel lehetne, üvegbe marni, hogy az tartósan ott maradjon??

Figyelt kérdés
A cél, hogy az üvegbe be tudjak marni, hogy azt nehéz vagy lehetetlen legyen leszedni. Milyen anyagok kellenek hozzá? Olvastam vízüveg sósavat vagy vízüveg ecetet, ezek lehetségesek? Magában a vízüveg nem hagy nyomot?

2022. dec. 29. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Inkább vegyél egy kis gravírozót, szerintem jobban jársz.
2022. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne alkimistáskodj, nehogy a híradóban lássunk viszont. Igen, gravírozógép.
2022. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Üveget hidrogén-fluoriddal ( más néven folysav ) lehet maratni.

[link]

Beszerzése amatőr barkácsolóknak szinte lehetetlen. ( Tevékenységi engedély, méregkezelő vizsga , stb. )

- -

Homokfúvót, vagy gravírozógépet javaslok.

Üvegport letüdőzni nem egészséges, ezért a gravírozandó felületet vízzel le kell födni.

Gittből sodorsz egy jó hosszú "gilisztát", és gyűrű formában az üvegre ragasztod. Az így kialakított medencébe vizet csöpögtetsz.

Előtte nem árt hulladék üvegen gyakorolni, hogy a kezed megszokja a gravírozógépet.

2022. dec. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonet mindenkinek
2022. dec. 29. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem üvegbemaróval.
2023. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!