Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fiatal koromban feltűnt a...

Fiatal koromban feltűnt a hasonlóság az atomok-elektronok és a csillagok-bolygók viszonya között. Honnan tudjuk, hogy nem egy elektron "felületén élünk"?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, csak érdekel, hogy mit mondanak erről a nálam jobban hozzáértők. Mivel könnyed a fantáziám, én akkor el tudtam volna képzelni, ha valamilyen módon mi is csak, ciklikus fraktálszerűen egy nagyon pici része vagyunk valami nagyobbnak ilyen módon is. Biztos vizsgálták ezt mások is. Nem akarok ezózni, csak kérdezem. Hozzáteszem kémiából elég gyenge vagyok, de most eszembe jutott, hogy pl. ahogy a molekulák talán már nagyon más mintázatot mutatnak, mint a csillagászati testek. A kérdés tehát úgy is feltehető, hogy e két elrendezés hasonlósága meddig tart?

Kösz.



2023. jan. 8. 18:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"és fel sem fogja, mikor használja implicit módon a látszólag haszontalant."


És van a ló túloldala. Szerintem mindenkinek van egy nagymamája/anyukája/ismerőse aki minden totál felesleges kacatot megtart 30 évig, mert "jó lesz az még ne dobjuk ki".

Aztán így válik lomis szobává egy egész szoba...

2023. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Ami max agytornának jó arra mondhatjuk, hogy felesleges."

Ami agytornának jó, az véletlenül sem lehet felesleges. Ugyanis ha agytornaként megtanultál valamit, azzal fejlesztetted magát a tanulási képességedet.

2023. jan. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

4:


"Aki azt mondja, hogy érti a kvantumfizikát, az nem értette meg." - Richard Feynman

dec. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!