Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az antarktisz it tmiért...

Az antarktisz it tmiért nincsen felsorolva? Én úgy tudom, hogy a legnagyobb sivatag.

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 20. 09:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%

Mert nem sivatag.

[link]

[link] i_%C3%A9ghajlat

Mindkét cikkben találsz térképet is.

2023. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Mert a magyar földrajz oktatás 30-50 éves lemaradásban van a nemzetközi tudományos közösséghez képest. És a magyar wiki cikk is ezt tükrözi.

A sarkvidékek a sivatag definíciójának maradéktalanul megfelelnek, ennek megfelelően sivatagnak is tekintik. Esetleg megkülönböztetve arktikus vagy sarkvidéki sivatag néven kezelik.

2023. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 hollófernyiges ***** válasza:
60%
Csapadékmennyiségileg lehet hogy megfelel a sivatag definíciójának, de azért elég fura sivatag az, ahol négy kilométernyi víz van a lábad alatt.
2023. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
#3, ez csak azért van, mert mindenkinek van egy konkrét elképzelése a sivatagról (nagyon meleg van, tiszta homok minden, nem terem ott meg semmi (mondjuk ez utóbbi pont igaz a sarkokra is)), de ettől még sivatag annak definíciójától lesz valami. Ha máshogy definiálták volna, akkor más is lehetne sivatag.
2023. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

2. A wiki nem tankönyv

Egyébként az Antarktisz szócikkben a magyar és az angol szövegben is megemlítik, mint szokás annak nevezni.

2023. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
hát nem tudom, én nem fogom keresztre feszíteni, aki továbbra is a Szaharát tekinti a világ legnagyobb sivatagjának.
2023. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%

Van ugye homoksivatag, kősivatag, ez akkor hósivatag lehet szerintem.

Tényleg definíció kérdése, hogy mi a sivatag.

2023. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
#4 egyébként ha már itt tartunk, mi a definíció?
2023. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%
Utána néztem, tényleg sivatagként írják le tudományosan. #1-es hoozászólásomat visszavonom. Legközelebb alaposabb leszek.
2023. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

@8

Nincs egyértelmű definíció, úgy tudom az egyik legelterjedtebb, hogy ahol évente átlagosan kevesebb, mint 250 mm csapadék hull az adott területen, az sivatagnak minősül.

2023. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!