Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudtuk lefotózni a...

Hogyan tudtuk lefotózni a tejútrendszert?

Figyelt kérdés

A Voyager–1 is még csak nemrég hagyta el a Naprendszert (vagy csak közelít a határhoz?), ennek ellenére szép képeink vannak róla pedig benne vagyunk. Mint hozzá nemértő ez olyan nekem mintha telefonnal csinálnék felülnézetből egy képet a házamról és a hozzá tartozó kertről úgy hogy nincs drónom és még létrára álva is max egy részét tudnám lefotózni a területnek.


Félreértés ne essék, nem konteózni akarok, csak kíváncsi vagyok hogyan sikerült. Egy ideje motoszkál bennem a kérdés 😅



#NASA #univerzum #világűr #galaxis #Voyager–1 #Tejútrendszert
2023. jan. 25. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%
Sehogy. A Tejutrol keszitett kepek vagy a lathato resz alapjan extrapolacioval, kovetkeztetessel keszitett mesterseges kepek, vagy egyszeruen egy masik spiralgalaxisrol keszitettek oket.
2023. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Mutatsz ilyen fotót? Mert ami ábrázolásokat ismerek azoknál mind oda van írva, hogy részben fotók, részben kiszámított ábrázolás. Azaz tudjuk, hogy hol vannak az ismert csillagok és ebből már tudunk egy külső nézeti képet szerkeszteni. De én még olyat nem láttam ami külső fotó lett volna.
2023. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Részben kitalálják, de azért oldalról ránézve sok távoli csillag látszik. Nem olyan sűrű a galaxis, hogy a közelebbi csillagok teljesen kitakarnák a távoliabbakat. 100 ezer fény átmérőjű, tehát a galaxis sugara 50 ezer fényév, mi pedig 23 ezer fényévre vagyunk a közepétől. Vagyis kb egyenlő messze vagyunk a szélétől közepétől, igy azért biztos sok minden látható.
2023. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez amúgy egy ritka jó és értelmes kérdés laikus berkekből. Sokan képtelenek ilyen összefüggések meglátására, mert a Szar Warsz és hasonló produkciók eléggé eltorzítják az emberek világképét!
2023. jan. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 EagleHUN ***** válasza:
100%

Megerősítem még nincs ilyen valós kép!


A csillagászok az általunk belátható részekből a például rádiócsillagászati eszközökkel belátható jóval több csillag térképéből és a szerintük hozzánk hasonló galaxisok képeiből - szerkesztik - varázsolják - stb azokat a képeket amik tulajdonképpen "valószínűsített" ábrázolások.

2023. jan. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 EagleHUN ***** válasza:
97%

Azért a hozzánk legközelebbi Androméda spirál galaxisról készítettek lenyűgöző felvételeket.

Ezt érdemes megnézni mert még felfogni is nehéz ezt a látványt ....


https://www.youtube.com/watch?v=udAL48P5NJU


Nézed nézed de csak nehezen fogod fel hogy azok a "fényes pixelek" mind mind komplett naprendszerek...

2023. jan. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már értem ^^
2023. jan. 26. 07:07
 8/16 A kérdező kommentje:

#6

Tényleg lenyűgöző videó!

2023. jan. 26. 07:08
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Elmeletbem lehetne kesziteni rola fotot kis szerencsevel es a gravitacios lencsehatas segitsegevel.
2023. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Galaxisunk sávja ;)

[link]

2023. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!