Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyek voltak a történelem...

Melyek voltak a történelem legtöbb áldozatal járó természeti katasztrófai ? Top 10 be belefer ez a mostani török szír földrengés?

Figyelt kérdés

Hallottak lassan közelítenek a 3 e hez valószínű sokkal többen haltak meg akar 10 e is .


És ahogy nezem sziria nem nagyon kap segítséget csak az oroszoktol

Több ezren fognak meghalni a romok alatt is mert hideg van és nincs aki kiasson annyi embert.

Sajnos azokra jár a rúd akik amugyis rengeteget szenvedtem



2023. febr. 6. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Sokkal nagyobbak is voltak. Elsőnek ott van a Vezuv kitörése, komplett városok tűntek el.
2023. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De halott számban az mennyi ?

Akor meg nem éltek olyan sokan .gondolom nekik 10 e ember sokkal többet jelentet mint ma

2023. febr. 6. 19:13
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
2004-ben Szumátrán egy cunami miatt kb. 150 000-200 000 ember vesztette az életét. Ha jól emlékszem karácsonykor vagy karácsony körül történt a eset.
2023. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ja arra emlékszem elvileg az az első a történelem során. Mármint ott halt meg a legtöbb ember .


De előtte?

2023. febr. 6. 19:33
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

1931, Kína, a Yangtze és Huaj folyók áradása.

Eltérő becslések vannak a halottak számát illetően, de nagyjából 2 millió ember halt meg.

2023. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sadam87 ***** válasza:
88%

Szerencsére elég messze van attól, hogy bekerüljön a legnagyobb halálozást okozó természeti katasztrófák közé. (Legalábbis ahhoz két nagyságrenddel több halottnak kéne lennie, mint amennyiről most tudunk. Annyi azért nagyon remélem, hogy nem lesz.)

[link]

A szumátriai földgengés + cunami mellett nagyon súlyos volt még a XXI. században a Haitin bekövetkezett földrengés hatása.

2023. febr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Fura dolog ez, az emberiség létszámának növekedésével minden katasztrófa haláleseteinek száma drasztikusan növekszik, de mellette százalékosan mégsem élt még soha ennyi ember biztonságban.

Példának lásd a XX. századot, a két világháború szörnyűséges veszteségei ellenére soha nem élt még annyi ember békében a világon, eddig a XX. század volt az emberiség számára a legbékésebb időszak.

Íme itt a tízes lista, amely tartalmaz tíz szörnyű katasztrófát, bevallom nem vagyok róla meggyőződve, hogy ezek voltak a legnagyobbak, illetve a legtöbb áldozattal járók a történelemben, de ízelítőül talán megfelelnek, ha érdekel, tekintsd meg, bár elég borzalmas mindegyik, ahogy a mostani szörnyű földrengés is, remélhetően nem lesz ilyenekben részünk, ahogy a szerencsétlen sorsú áldozatoknak, akiknek végzetét szánalommal hallgattam:

[link]

2023. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én azt nem is gondoltam hogy haiti ennyire pusztító volt pedig arra emlékszem.

Ahogyan a 2004 szökőára is.


Amúgy érdekes hogy természeti katasztrófák sokkal halalosabbak europan kívül ez a nagyobb népszerűség miatt van ?


Jó viszont cserébe meg nálunk sokkal veresebbek és bonyolultabbak a háborúk. Szóval vegulis mindenhol megvan a rossz .

2023. febr. 6. 21:15
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A pestisjárvány természeti katasztrófának számít?
2023. febr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen
2023. febr. 7. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!