Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A többszáz vagy több ezer...

A többszáz vagy több ezer km-re kilőtt rakéták, hogyan nem morzsolódnak szét a levegővel való súrlódás miatt olyan hatalmas sebességgel?

Figyelt kérdés

2023. febr. 9. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értelek.

Kilövéskor ugye nulláról indul, és mire gyors lesz, ott már nincs annyi levegő.

Visszafelé meg külön foglalkoznak vele, hogy kibírja a terhelést.

Általában hőpajzs van, ami bírja a magas hőmérsékletet, esetleg egy része elpárolog közben.

A szerkezeti anyagok pedig elég erősek az erők elviseléséhez.


Ha mégis valami gond van, akkor fog az űrhajó 100 darabban megérkezni, mint az egyik űrsikló.

2023. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hadászati rakétára gondoltam, nem űrhajóra.
2023. febr. 9. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Én is utaztam már Lisszabonba autóval, az is van vagy 3000 km, mégsem morzsolódott szét az autóm.
2023. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Sőt, repülővel is voltam már New Yorkban, az van vagy 10K km, és a repülő sem morzsolódott szét.
2023. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A rakéták sokkal lassabbak, mint az űrhajók, és ráadásul erősre építhetők, a kicsiségük miatt.
2023. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orrkúp hő- és nyomásálló anyagból van. A leginkább igénybe vett alkatrészek a motorban vannak és nem a külső burkolaton.
2023. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!