Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a szingularitásban nincs...

Ha a szingularitásban nincs többé anyag, mert nulla térfogatúvá sűrűsödik, akkor miért nem szűnik meg vele együtt a feketelyuk is, amit csinál?

Figyelt kérdés

Továbbá a nulla térfogat miatt az anyagnak is el kellene vesznie, ami nem mond ellent az anyagmegmaradás törvényének is? (Persze tudom, hogy a szingularitás az egyben pont az egyetlen hely az univerzumban, ahol a fizikai törvényeink nem állják meg a helyüket többé, és feltételezem ezek szerint az anyagmegmaradás törvénye is közé tartozik...).


Továbbá ha elvész az anyag, azaz "semmivé válik" (én így értelmezem legalábbis) tehát megszűnik létezni, akkor annak hogy lehet tömege? A fénynek sincs tömege, pedig az még részecsketermészetű is lehet, akkor hogy lehet tömege a konkrétan semminek, mivel a nulla térfogat az elvileg az. (A tudományos videókban mindig így fogalmaztak, amit nem értek)

Nem kellene megszűnnie a fekete lyuknak is akkor?



2023. febr. 9. 18:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem szűnik meg az anyag és nem nulla a térfogata a feketelyuknak. Az anyagnak az általunk ismert formája szűnik meg, nem tudjuk pontosan milyen "anyagszerkezetben" létezik tovább olyan extrém körülmények közt, de valahogy igen.

Az pedig, hogy nulla a térfogata csak a matematikai modell határértéke, egész egyszerűen nullához közeledve modell már nem írja le a valóságnak megfelelően a fizikai folyamatokat. Pont azért, mert mint fentebb írtam, nem tudjuk milyen folyamatok játszódnak le olyan extrém körülmények közt az anyagban.

Röviden, információk hiányában a modellek, melyekkel megpróbálják leírni a feketelyukakban zajló folyamatokat, annyira pontosak, mintha Newtoni fizikával próbálnánk leírni a kvantummechanikát.

2023. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csak én azt nem èrtem, hogy tudományos youtube videókban miért így mondják, egyszerűen matematikailag sem állja meg számomra az egészet, mert olyan, mintha nullával akarnánk osztani, ezért a gravitáció végtelen.. ha azt mondják, hogy egy atomnyi térfogatúra roppan össze a csillag, akkor azt még fel tudom fogni, de a nulla térfogat (számomra legalábbis) minden tekintetben lehetetlen.
2023. febr. 9. 19:51
 3/23 A kérdező kommentje:
Amúgy nem a feketelyuknak értettem, hogy nulla a térfogata, hanem a feketelyuk közepén található szingularitásnak. A fekete lyuk tartalmazza az eseményhorizontot is, azonban ez tudtommal elméletben még fényévekre is lehet a szingularitástól, még akkor is, ha az idő lassulával a speciális relativitáselmélet értelmében a szingularitás felé haladva nem számolunk.
2023. febr. 9. 19:53
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

De nem nulla!

Eleve a világunkban értelmetlen dolog Planck-hossz alatti dolgokról beszélni.

Azon kívül van pl. egy olyan elképzelés, hogy 3 húr kapcsolódik ilyenkor össze gömb alakban és Planck nagyságban, és erre tapad rá az összes többi húr.

A lényeg az, hogy van mérete, és nincs benne végtelen.

2023. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A másik dolog lett volna, hogy ha "végtelen" a gravitáció (mert ezt is láttam már...) Akkor miért nem szippantja be azonnal az egész univerzumot a fénysebességet is meghazudtoló sebességgel? (Na igen, ilyen ellentmondásos ez).
2023. febr. 9. 20:13
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Na, EZÉRT kellett volna figyelni a fizikaórán.

HOL végtelen a gravitáció?

CSAK a középpontban! Mármint akkor, ha ODA MÉSZ!

A többi helyen pont annyi, amennyit a benne levő tömeg okoz.

Ha elég messziről nézed, akkor semmiben nem különbözik egy normál égitesttől.

A Tejútrendszer közepén például van egy igen masszív fekete lyuk, hatalmas tömeggel.

Kering körülötte pár közönséges csillag, olyan 10 perces keringési idővel - de ez a maximum. Nem zuhannak bele már igencsak régóta.

2023. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én figyeltem fizika órán, csak ott pont nem beszélgettünk szingularitástól meg fekete lyukakról.. esetleg azoknak kellene mondanod ezt, akik ilyen "tudományos" videókat csinálnak.
2023. febr. 9. 20:31
 8/23 anonim ***** válasza:
56%

A jútyúk videókkal annyiban vigyázz, hogy azok elsősorban a pénzről szólnak, és csak utána a tudományról.

A tudománynak pont ez a határa (jelenleg), amit az első mondott.

A tudomány inkább azt mondja, hogy ott nincs végtelen.


"figyeltem fizika órán"

Nem figyeltél.

Különben nem képzelnéd, hogy a fekete lyuk végtelen erővel húz.

Hogy is szól a gravitáció képlete?

2023. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Amúgy a Tejút közepén lévő feketelyukat Sagittarius A*-nak hívják és az őket körülvevő csillagok BIZTOSAN nem keringenek 10 perces keringési idővel. (Ezt eddig sajàt kútfőből tudom, ez egyből feltűnt, hogy ez biztosan nem jó) most jön a google adaléka:


A legrövidebb keringési idővel rendelkező csillag az S2, ami kb 11,5 év alatt kerüli meg a feketelyukat.

2023. febr. 9. 20:36
 10/23 A kérdező kommentje:
DE FIGYELTEM. De mit nem értesz azon, hogy NEM beszéltünk fekete lyukakról EGYÁLTALÁN. Azt mondtam, hogy a videók beszéltek arról, hogy végtelen a gravitáció, amit ha elolvastad a hozzászólásaim, akkor láthatod, hogy ebben kételkedtem a kezdetektől, mert hülyesegnek tartom....
2023. febr. 9. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!