Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez egy hangszóróból való...

Ez egy hangszóróból való mágnes plusz vasmag. Hacsak simán mágnesként szeretném használni, erősebb lesz-e a benne hagyom a vasmagot?

Figyelt kérdés
[link]
2023. febr. 10. 09:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Körülbelül 10 cm átmérőjű a 'cucc'
2023. febr. 10. 09:23
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek össze vannak ragasztva.... Ha ugyanolyan erős marad a mágnes akkor is, ha kiszedem vagy leszedem a vas magról... Akkor leszedem mert körülbelül fele olyan nehéz lesz az egész....
2023. febr. 10. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Az AlNiCo mágnesezettsége tönkremegy a szétszedéstől, ez a ferritanyag nem, de persze mágneskörrel hozza a legerősebb mezőt az összes permanens mágnes.
2023. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az sejthető az a lágyvas, és a megfelelő alak koncentrálja az erővonalakat, ezért lényegesen erősebb. Amugy ha le akarod szedni, akkor vékony késpengét, tapétavágot kalapálj ovatosan közé, az talán nem töri el. Mert amugy a mágnesek nagyon kemények, ridegek, törékenyek. Melegítéssel ne probálkozz, mert már 200 fokon, tönkremegy elveszti a mágneseségét.
2023. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

#3 - A mondat második felét nem értem, vagy legalábbis nem vagyok biztos benne hogy értem.

De ha jól veszem ki akkor talán így együtt erősebb mintha szét szedném (???)

2023. febr. 10. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szedtem már szét hasonlót. A vasmag nélkül molyfing.
2023. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom 4-eshez, szintén volt már dolgom szétjött hangszóró mágnessel és a hozzátartozó lágyvassal. Valóban szétszedve gyengébb, úgyhogy ha azt akarod, hogy erősebb legyen, akkor ne szedd szét.
2023. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne szedd szét! Sokkal erősebb így. Van egy rakás ilyenünk. Egy részükről hiányzik a vasmag, azok sokkal gyengébbek.
2023. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2023. febr. 12. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!