Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora távolságot futott be...

Mekkora távolságot futott be a kutya?

Figyelt kérdés

2ember,4km távolságból elindul egymás felé 4km/h sebességgel. Az egyik emberrel elindul 1kutya is és 16km/h sebességgel szalad a másik ember felé. Amikor találkozik a másik emberrel, visszafordul, és az 1. ember felé kezd szaladni. Addig szaladgál, amíg a 2ember nem találkozik.

Egy fizika fa. előre is köszi a segítséget

Aki+tudja oldani e-mail-ben is elküldheti, címem: wpedia@gmail.com


2010. okt. 5. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Neked is azt mondom, amit minden hozzád hasonlónak: nem fogom megoldani a házidat, ha te nem teszel bele energiát. (És remélem más sem.)


Segíteni hajlandó vagyok, hogy rájöjj.


Először is: értelmezd a kérdést. Kik a szereplők? Mit csinálnak? Mit EGY LÉPÉSBEN lehet kiszámolni az ismert adatokból?

2010. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, és hozzáteszem, hogy s = v*t, egyenletes mozgás esetén.
2010. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dellfil ***** válasza:
47%

Nyolc kilométert futott a kutya.

Hogy miért? Egyszerű, csak megfelelő oldaláról kell megfogni a dolgot. Mennyi ideig ballagtak embereink egymás felé, míg találkoztak? Fél óráig, mert mind a kettő négy kilométert tett volna meg óránként, de négy kilométer távolságból egymás irányába menvén (azonos sebességgel) fele idő alatt találkoztak. Négy kilométerről, tehát fél óra múlva találkoztak. A kutya addig az ideig szaladgált közöttük. Fél óra hosszáig. tizenhat kilométer órával. Fél óra alatt tizenhat kilométer per óra sebességgel nyolc kilométert lehet megtenni.

Kicsit szájbarágósra sikeredett, de így biztos megértetted. :)


dellfil

2010. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ok,igaz:) nem azért írtam ki a fa.-ot h megoldjátok helyettem, vagyis ez egy lehetőség h ellenőrizzem magamat ettől függetlenül miért olyan nagy baj ha egy fa. megoldásával megkönnyítitek egy diák életét?:)Egyébként én is megcsináltam a fa.-ot,de mivel szorgalminak volt feladva nehezebbre számítottam, ezért arra gondoltam biztos van benne vmi extra amit ti észre vesztek, de ezek szerint nincs.

Köszi a válaszokat.

2010. okt. 6. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!